“The Basement Pub” s pojačanjem briljirao petu večer turnira u Prozoru, slavila i “Tilea” Kiseljak

Tradicionalni noćni malonogometni turnir povodom Dana općine Prozor-Rama se nakon kratke nedjeljne pauze vratio na igralište OŠ “Marko Marulić u Prozoru.

Petu večer turnira otvorile su ekipe “Tilea” iz Kiseljaka, sastavljena od domaćih nogometaša, i “Milić Mont” iz Gornjeg Vakufa/Uskoplja. Iako se u početku činilo neizvjesnim, “Tilea” vrlo brzo pogotkom Kolakušića prelazi u vodstvo. Uz previše pogrešaka u pasovima “Milić Monta”, “Tilea” dolazi do ogromne prednosti od 3:0. Iako se u nastavku poluvremena na terenu uvjerljivija čini “Tilea”, gosti iz Gornjeg Vakufa-Uskoplja uspijevaju smanjiti na 3:2. Ekipe istim rezultatom odlaze na odmor, a drugo poluvrijeme otvara “Tilea” pogotkom za 4:2, a u nastavku uspijeva doći do rezultata 6:2, kada suci sviraju kraj.

U drugoj se utakmici sastaju dvije gostujuće ekipe iz Čitluka i Kočerina. “Kočerin” vrlo brzo pravi grešku pred golom, što “The Basement” iskorištava i prelazi u vodstvo od 1:0. “Kočerin” se vrlo brzo izvrsnom akcijom vraća u igru, rezultat je 1:1. U nastavku poluvremena publika je mogla vidjeti nekoliko dobrih akcija na obje strane, ali pogoci izostaju. Uskoro još jednom odličnom akcijom “Kočerin” pronalazi put do mreže Čitlučana i prelazi u vodstvo 2:1. “Kočerin” je krenulo, “The Basement” se ne snalazi u njihovim napadima, pa “Kočerin” dolazi do 3:1. Već iduće minute “The Basement” uzvraća i smanjuje razliku na 3:2. Izvrsnom akcijom gosti iz Čitluka izjednačuju prije kraja prvog poluvremena. Početak drugog poluvremena bio je vrlo neizvjestan. Golman “The Basementa” je u igri, pa Kvesić pogađa od gola do gola za 4:3. “The Basement” s golmanom dugo kruži oko gola “Kočerina” i pogađa za 4:4, a uskoro i za 5:4. Pritisnuli su gosti iz Čitluka, a “Kočerin” se teško snalazio u brzim pasovima. Iako je djelovao uvjerljivije i imao podršku domaće publike, “Kočerin” ostaje bez pobjede.

“the basement pub” s pojačanjem briljirao petu večer turnira u prozoru, slavila i “tilea” kiseljak

“The Basement Pub” ostaje na terenu, a njihovi novi protivnici su Svadbeni salon “Lovro” iz Posušja. Čitlučani nastavljaju s golmanom kružiti oko gola “Lovre” no prave grešku, što “Lovro” iskorištava i prelazi u vodstvo od 1:0. Ponovno iz kontre “Lovro” dolazi do 2:0. “The Basement” nastavlja igrati s golmanom visoko naprijed i uskoro dolaze do poravnanja od 2:2. Veći dio drugog poluvremena bio je u znaku “The Basement Puba” koji je poveo odmah na početku. “Lovro” je prema kraju utakmice sve više tonuo, pa su gosti iz Čitluka došli do visokih 8:3.

“Bosansko pivo” 9:4 “Milić Mont” Uskoplje

“Gradina 969” 7 : 9 “Bosansko pivo”

“Tilea” Kiseljak 4: 2 “Gradina 969”

“Tilea” Kiseljak 6:2 “Milić Mont” Uskoplje