HRK Grude i ŽRK Krivaja Zavidovići su finalisti KUP-a BiH za rukometašice

Polufinalna utakmica KUP-a BiH za rukometašice je obilovala borbenošću, dobrim akcijama, sjajnim vratarskim obranama i u potpunosti opravdala očekivanja. Ipak nije bilo očekivane velike rezultatske neizvjesnosti.

Naime Gruđanke su od samog početka nametnule svoj tempo , krenule silovito u obrani i usprkos nekim greškama u napadu , odmah su stvorile prednost od 3:0 .Tu prednost su održavale i lagano povećavale da bi u 25.minuti bilo +8. Onda kao da su grudske rukometašice stale i do kraja poluvremena nisu postigle niti jedan gol, a primile su 4 tako da se na odmor otišlo rezultatom 15:11 za Grude.

Prvih desetak minuta drugog poluvremena je prošlo u naizmjeničnim mini serijama od po 2 gola, da bi Hadžići u 38.minuti stigli na -3 (16:19). Gruđanke tada munjevito reagiraju i prave seriju od 4:0 koja ih odvodi na +7. Polovicom drugog poluvremena treće isključenje zarađuje Jovana Ilić, ali se to nije osjetilo u igri cura Zlate Zubac. One u vremenu od sljedećih od 10-ak minuta održavaju stečenu prednost, da bi u samoj završnici još malo pojačale tempo i došle do konačnih +9.

U drugoj utakmici ekipa Krivaje je pobijedila ekipu Ilidže rezultatom 27:24 (15:9).

Veliko finale se igra u subotu u 17.00 sati uz izravan TV prijenos na BHTV1.

RK Hadžići- HRK Grude 25:34(11:15)
Dvorana Bili Brig Grude
Gledatelja 200
Suci: Dejan Berjan (Istočno Sarajevo) i Goran Ilić (Doboj)
Nadzornik: Samir Suljević ( Sarajevo)

HRK Grude

Martina Šumelj, Milena Vujisić, Amanda Jelčić 1, Ivana Alpeza, Ana Nikić, Anja Boban, Teodora Petković 6, Mia Lugonjić 9, Leontina Vujić, Ina Džidić, Karla Lovrić 7, Barbara Karačić, Anđela Boras 4, Josipa Zubac 4, Jovana Ilić 3

Trenerica : Zlata Zubac
Sedmerci:4(3)
Isključenja:8 min

RK Hadžići

Anisa Selimović, Lamija Spiljak, Edina Demić 5,Ajla Čajić 8, Dejana Kulić 6, Amna Đurđević, Sara Čahtarević 1, Adna Halebić 2,Samra Fejzić 1, Sara Blečić, Amina Duratbegović, Hana Šehić, Lea Bošnjak, Zerina Čajić,Amina Hađiabdić 2,Ena Suljević

Trenerica: Alma Čehajić
Sedmerci: 5(4)
Isključenja: 6 min

Post HRK Grude i ŽRK Krivaja Zavidovići su finalisti KUP-a BiH za rukometašice je prvi puta viđen na Grude Online.