Greške u odbrani koštale Bordo tim: Celje nanijelo Sarajevu prvi poraz na ovosezonskim pripremama

Utakmica je završena pobjedom slovenskog tima rezultatom 2:0, a pitanje pobjednika riješeno je u prvom poluvremenu kada je Celje i postiglo oba pogotka.

Sarajevo je u susret ušlo sa dosta drugačijim sastavom u odnosu na onaj koji je koristilo u meču sa TSC-om, a trener Feđa Dudić je to ranije i najavio. Bordo tim je od početka imao slične elemente u igri koje je imao i protiv TSC-a i ranije protiv Iskre Danilovgrad, ali Celje se pokazalo izuzetno žilavim protivnikom i nije dozvolilo Sarajevu da lako dolazi u šanse.

Bordo tim je igrao visoki presing, ali svaki put bi nastajali određeni problemi po izgubljenoj lopti, a Bi Nene Gbamble i Chukwubuikem Ikwuemesi Charles pravili su velike probleme Bordo timu iz kontranapada.

Ipak, Sarajevo je uspješno rješavalo kontranapade, ali imalo je velike probleme sa prekidima, koji su donijeli dva gola Celja u prvom dijelu.

Prvo je u 18. minuti nakon ubačaja iz kornera David Zec matirao nemoćnog Muhameda Šahinovića udarcem glavom, a onda je iz gotovo identične situacije u 37. minuti pogodak postigao Damjan Tomašević, s tim da je ovaj put ubačaj bio iz slobodnog udarca sa desne strane.

Dudić je reagovao i napravio je nekoliko promjena, a Sarajevo je bilo izuzetno agresivno od početka drugog dijela.

Do prve šanse Bordo tim stiže u 51. minuti kada Džafić nakon dobre lopte Suljića šutira malo pored gola slovenskog tima.

U 60. minuti vidjeli smo ubjedljivo najbolju akciju Sarajeva na utakmici. Salčin i Đokanović su probili po desnoj strani i na kraju proigrali Varešanovića koji odigrava lijep povratni pas do Đokovanovića, nakon čega ovaj iz prve dodaje za Salčina, ali njegov udarac ide preko gola.

U 67. minuti susreta zaprijetilo je i Celje preko Janjičića, da bi Sarajevo uzvratilo četiri minute kasnije još jednom prekrasnom akcijom, no udarac Čirjaka odlazi pored stative.

Pokušavalo je Sarajevo do kraja utakmice doći do barem jednog pogotka, ali u tome nisu uspjeli, pa je meč na kraju završen sigurnom pobjedom Celja 2:0.

Ovo je prva pripremna utakmica Sarajeva ovog ljeta u kojoj Bordo tim nije uspio postići gol. Podsjetimo, prethodno je ekipa Feđe Dudića sa ubjedljivih 7:1 savladala Iskru iz Danilovgrada, dok su u drugoj pripremnoj utakmici remizirali sa TSC Bačka Topola (1:1).

FK Sarajevo: Šahinović, Mulalić (46. Muhammed), Mujakić (64. Drobarov), Aničić (74. Trako), Tomašević (67. I. Ramić), Čirjak, T. Ramić (46. Đokanović), Kobiljar (46. Varešanović), Džafić (64. Ahmetović), Čataković (46. Salčin), Mulahusejnović (46. Suljić)