Druge četvrtfinalne večeri tradicionalnog turnira u Prozoru slavile ekipe “HVIDRA” Mostar i “Bosansko pivo”

Nakon što su prve večeri svoj prolaz u polufinale osigurale ekipe ”Café Bar “Miami” i Café “Actros” iz Bugojna, druge večeri turnira sastale su se ekipe “HVIDRE” iz Mostara i MNK “Rakia” te “Bosanskog piva” i “The Basement Puba”. Prolazak dalje osigurale su ekipe “HVIDRA” Mostar i “Bosansko pivo”.

Sada su poznati polufinalni parovi tradicionalnog noćnog malonogometnog turnira:

Večer su otvorile ekipe MNK “Rakia” i “HVIDRA” Mostar. Vrlo čvrsta utakmica prvog dijela poluvremena i bez golova. “HVIDRA” pravi puno pogrešaka u dodavanjima, međutim “Rakia” ne uspijeva iskoristiti prilike koje je imala. “HVIDRA” uskoro odličnim pogotkom Pehara vodi s 1:0. “Rakia” se iz penala vraća u igru i izjednačuje na 1:1. Autogolom “Rakije” ekipa iz Mostara prelazi u vodstvo od 2:1, a do kraja poluvremena povećava na 3:1, kada ekipe odlaze na odmor. Drugo poluvrijeme otvara “HVIDRA” lobom i pogotkom za 4:1, a Šunjić uskoro povećava na 5:1. Rakija smanjuje razliku na 5:2, ali Šunjić uskoro vraća prednost od četiri gola. Topić pogađa i “Rakia” smanjuje na 6:3. “HVIDRA” uskoro povećava na velikih 8:3, a do kraja utakmice “Rakia” uspijeva smanjiti na 8:5.

druge četvrtfinalne večeri tradicionalnog turnira u prozoru slavile ekipe “hvidra” mostar i “bosansko pivo”

Druga utakmica večeri između “Bosanskog piva” i “The Basement Puba” bila je jedna od najnapetijih do sada te uz veliki broj malonogometnih majstorija i pogodaka. “Pivo” je vrlo brzo povelo, ali izvrsnom solo akcijom Prusina vraća “The Basement” u igru i pogađa za 1:1. “Pivo” uskoro prelazi u vodstvo i vrši konstantan pritisak na gol “The Basementa”. Ekipe odlaze na odmor, a drugo poluvrijeme pogađa Duvnjak za vodstvo “Bosanskog piva” od 3:1. “The Basement” uskoro mijenja golmana za igrača i igra svoju sad već poznatu igru kruženja pred golom protivnika. Međutim gosti iz Čitluka jednostavno se nisu snašli i vrlo je rijetko vidjeti da se ekipa “s igračem manje” branila na tako dobar način kao “Bosansko pivo” večeras. Iz kontri uskoro pogađaju prazan gol dva puta i dolaze do vodstva od 5:1. “The Basement” je do kraja uspio smanjiti na 5:2.

Nastavljeno je i natjecanje u izvođenju penala. Prvu večer je sudjelovalo 10 ekipa, a dalje su se plasirali: Ante Markešić i Tomislav Mišura, Ante Tadić i Duje Nevistić, Josip Ivić i Marko Ivić, Mile Baraban i Josip Markešić te Mladen Nikolić i Ićo Žuljević.

Druge večeri izvođenja penala dalje su se plasirali: Matej Malekin i Marin Prskalo, Gabriel Rotim i Ivan Juričić, Tomo Kapčević i Ivan Babić, Frano Zadro i Maroje Vladić te Luka Budimir i Ivan Jeličić.

Organizator turnira je HNK “Rama”, a generalni pokrovitelj Općina Prozor-Rama. Tijekom svih susreta tradicionalnog noćnog turnira sudili su Dane Dedić i Andrija Dolić Tuta.