Zvezda se nije ljutila protiv novog selektora Srbije, Kubanka pokazala da je veliko pojačanje

odbojkaši Crvene zvezde poraženi su na svom terenu od turskog Vakifbanka rezultatom 3:0 (25:23, 25:18 i 25:18).

Crveno-beli nisu uspeli da dobiju ni set protiv najdominantnije ekipe u Evropi, predvođene novim selektorom Srbije Giovanijem Guidettijem, kome je to pošlo za rukom prvi put u našoj zemlji od kada je na čelu aktualni dvostruki uzastopni svjetski prvaci.

zvezda se nije ljutila protiv novog selektora srbije, kubanka pokazala da je veliko pojačanje
Giovanni Guidetti

Posebno su se odbojkašice naše momčadi iskazale u prvom setu, koji je bio cijelo vrijeme izjednačen, a tek na kraju su ga gosti prelomili.

Iako su u druga dva dijela utakmice igrači Vakifa rano došli do prednosti, koju su zadržali do kraja, mladi sastav srpskog tima se odlično borio, što je prepoznala i publika.

U sastavu Turske danas nije bilo Zehre Guneš i Gabi Guimaraes, ali su ljubitelji odbojke na djelu mogli vidjeti Paolu Egona, vjerojatno najbolju svjetsku odbojkašicu i napadačicu nakon naše Tijane Bošković.

U prva dva seta, u najjačoj konkurenciji za Zvezdu, debitirala je Anna Kleger, sjajno pojačanje s Kube, koja je odmah pokazala svoju kvalitetu s osam poena u prvom setu.

Kasnije ju je zamijenila mlada Tara Taubner, koja se također solidno predstavila, pa je jasno da je u Zvezdi nastao respektabilan korektorski tandem.

Klagerova je na kraju skupila 11 koševa i ostala najučinkovitija u srbijanskom sastavu, Jelena Stojić imala je 9, a Ana Živojinović poen manje.

U turskom sastavu dvoznamenkasti su bili Dzebedyoglu s 11 i Badzema s 10 poena, dok je Egonu u prvom setu ubacila 9 poena, nakon čega više nije igrala.

U sljedećem kolu Zvezdu čeka još jedan težak posao protiv Novare, no ključna će biti utakmica posljednjeg kola grupne faze protiv Potsdama u Njemačkoj, koja bi mogla odlučiti koja će momčad nastaviti natjecanje u Kupu CEV osvajanjem trećeg mjesta u grupa.