Zvezda poražena u Madridu nakon loše prve četvrtine, Vildoza dvoznamenkast

Košarkaši Crvene zvezde doživjeli su četvrti uzastopni poraz na startu nove sezone Eurolige. Ovaj put u Madridu Real je bio bolji sa 72-56.

Naš je predstavnik odigrao izvrsnu drugu i dio treće četvrtine, no koštala ga je vrlo loša prva četvrtina izgubljena s čak 15 razlike i bila je ključna. Ni u jednom trenutku naši nisu došli do prednosti, pa ni do izjednačenja.

Crveno-beli su od starta bili u inferiornoj poziciji, Real je vodio 4:0. Dobrić je potom uzvratio tricom, ali je Gabriel Dek odmah uzvratio na isti način.

Srbijanci nisu imali rješenja za Ćacu Rodrigueza, koji je lako matirao svoje suigrače ispod koša, što je rezultiralo brojnim zakucavanjima.

Nakon jednog takvog Vincenta Poireta, Madriđani su nakon nepunih sedam minuta igre došli do dvoznamenkaste prednosti (18-7), a najviše se istaknuo francuski Košarkaš Cornelius.

Nakon što je Zvezda u osam minuta pala na samo 7 koševa, Holland je prekinuo taj post ulaskom u igru ​​kada je odmah pogodio tricu za 21-10, ali je na drugoj strani počastio suparnika fauliranjem Giannana Muse na trici šut u točku.

Nakon dva realizirana bacanja bh. reprezentativca i još jednog koša Poirea, rezultat nakon uvodnih 10 minuta bio je velikih 25-10 za Kraljevski klub.

Najnovije pojačanje Zvezde, Luka Wildoz, dobio je veliku minutažu odmah u prvom susretu, ali je u prvoj četvrtini imao uglavnom neuspješne solo akcije.

Ipak, Argentinac se razigrao u drugom dijelu utakmice i bio najzaslužniji što je zaostatak do poluvremena gotovo prepolovljen, prvenstveno s dvije vezane trice, kada je njegova momčad smanjila na pristojnih 35- 28 s nešto manje od dvije i pol minute do odmora.

Pokušao je izjednačiti Wildoza i treći udarac izvan crte 6.75, ali nije uspio iz velike udaljenosti u ranoj fazi napada. U početnoj fazi ove dionice momčad Vlade Jovanovića nastavila je nositi Johna Hollanda, čas pogođenom tricom, čas razigravanjem suigrača.

Iskusni Stefan Marković 20 sekundi prije kraja poluvremena prokockao je cijeli napad koji je završio nerezonskom tricom koju je na drugoj strani brzo kaznio Dek za prednost domaćina 39-30, što je bilo stanje na polovici utakmice.

Drugo nedavno pojačanje naše momčadi, Miroslav Raduljica, dobio je veliku minutažu tijekom prve četvrtine, no u gotovo 5 minuta igre upisao je samo dvije izgubljene lopte, dok je u napadu bio potpuno neutraliziran.

Nakon povratka na parket Vildoza se istaknuo s dvije asistencije, a Real je u četiri minute imao samo 3 poena koje je početkom ovog dijela postigao Abalde. No, tricu je odmah uzvratio Ben Bentil, što je bio početak serije crveno-bijelih od 7-0, kada su prišli na samo -3 (42-39).

Još jednom tricom Bentila naši su se približili na 2 poena zaostatka (44-42), no ubrzo je Real stisnuo obranu i odvojio se na 50-42 nakon kontre Rodrigueza (50-42), kada je uslijedio timeout Jovanovića tri minute do kraja.na kraju treće trećine.

Ubrzo je Ivanović promašio potpuno otvoren šut iz kuta, a pronašao ga je Vildoza, što je s druge strane tricom kaznio Musa, kada je prednost već bila dvoznamenkasta, a španjolska momčad vodila je 54-42. , nakon serije od 10 uzastopnih poena.

U posljednjem trenutku ove dionice Wildoza je desetim poenom povisio rezultat 54-44 prije ulaska u posljednjih 10 minuta.

Zvezda je s 5 uzastopnih koševa Bentila i njegovim novim tricama nagovijestila potencijalno uzbudljivu završnicu pet minuta do kraja, kada je palo na 57-50.

Nakon toga u napadu je zaigrao i Hasan Martin koji je sa 4 razlike smanjio na -5, ali je ekipa Ćus Mate do kraja utakmice bila bolja i uvjerljivo slavila.

Najučinkovitiji igrač utakmice bio je Gabriel Dek s all-around igrom od 12 poena, 8 skokova i 5 asistencija. Dzanan Musa dodao je 13, a Gershon Yabusele 11 poena.

U Zvezdi je sjajan bio Ben Bentil sa 17 poena (trica 3/6), uz 5 skokova, a jedini koji je bio dvoznamenkasti uz njega bio je debitant Luka Wildoz s 10 poena, uz 3 završna dodavanja.