Zvezda na kraju napunila gol Javora, eurogol Nikolića (VIDEO)

Na debiju novog trenera Miloša Milojevića, igrači Crvene zvezde svladali su Javor uvjerljivo 4:1 na stadionu “Rajko Mitić”, u sklopu 8. kola Superlige.

Iako su crveno-beli poveli u ranoj fazi utakmice, Javor je uspeo da izjednači, a zatim propusti nekoliko prilika za potpuni preokret. No, uslijedio je furiozan finiš aktualnog prvaka koji je s tri pogotka vrlo brzo došao do uvjerljivog rezultata.

Vrlo nezgodno bilo je pred šesnaestercem gostiju u 8. minuti. Kanga je dugom loptom tražio Ohija, a iako je Norvežanin kasnio, mladi vratar Vulić je nesigurno reagirao, ali je ipak uhvatio loptu prije Zvezdinog napadača.

Prvi udarac prema golu uputio je Ohi u 11. minuti. Sjajno se snašao nakon vanjskog ubačaja Gobeljića, lako dobio duel s Obradovićem i smjestio se na desnu nogu, ali pucao preko gola.

Pet minuta kasnije ipak nije bilo greške. Vidjelo se da napadaču nigerijskog podrijetla nedostaje igre, pa je nakon dobivenog duela Mitrovića, koji ga je potom uposlio, doveo crveno-bijele do prednosti od 1:0.

Kada se činilo da crveno-bijeli imaju punu inicijativu, Gigić je sjajno ubacio s desne strane do Milana Marčića, koji glavom proigrava Marka Gobeljića i poravnava na 1:1.

U 37. minuti zatresla se vratnica nakon pokušaja Kingsa Kangwe, koji je usput zakačio Mitrovića. Sve je počelo dubinskom loptom do koje je došao Gobeljić, a potom je isporučio loptu igraču Zambije u srcu šesnaesterca.

U 41. minuti Marčić je propustio dobru priliku za potpuni preokret, no nakon prodora Campbella po lijevoj strani iznenadio se što je lopta nakon zakačenja dvojice domaćih igrača došla do njega, pa je Borjan refleksnom reakcijom intervenirao i spasio mrežu. .

Javor je odmah mogao biti kažnjen na drugoj strani, ali je Ohi u seriji pokušaja još jednom poslao loptu daleko preko gola.

Tek što su igrači ponovno istrčali na teren, vidjela se nova opasnost za Borjanova vrata. Marčić je opet iskoristio statičnu reakciju Gobeljića u obrani i nakon ubačaja s desne strane glavom zatresao gredu u 47. minuti.

U ranoj fazi drugog poluvremena Katai je zamijenio Ohija, a Ben je prešao na mjesto klasičnog razigravača. Moglo se to odmah isplatiti, ali nakon njihovog duplog pasa Vulić je zaustavio udarac Srbina.

Crveno-bijeli se nisu snašli u situacijama kada su morali braniti korner. Nova prijetnja uslijedila je u 59. minuti, kada je Dragović uspio odbiti dobar pokušaj gostiju. Odmah potom, nakon ubačaja iz kuta, Ibrahim Tanko se odlično postavio na rubu šesnaesterca i snažno pucao, no lopta je završila pored gola.

Opet se težište igre preselilo pred gol Javora, kada je prvo Katai bio zamalo neprecizan iz slobodnog udarca, a potom je Mitrović glavom iz blizine pogodio pored gola.

Ovogodišnje pojačanje Radničkog iz Niša iskupio se u 74. minuti kada je vratio vodstvo svojoj momčadi. Akciju je započeo Katai koji je uočio istrčavanje Gobeljića, a ovaj potom asistirao mladom ofenzivcu za pogodak.

Samo četiri minute kasnije sve je praktički bilo riješeno. U akciji Bena i Mustafe mladi Nogometaš iz Gane dao je sam sebi prejak pogodak, ali se pokazalo da je to bila izvrsna asistencija za Komorskog igrača.

Točku na i stavio je Veljko Nikolić u posljednjoj minuti regularnog toka pravim eurogolom i tako sebi najavio bolje dane na Maracani.

Ohi 15, Mitrović 74, Ben 78, Nikolić 90 – Marčić 30

CRVENA ZVIJEZDA (4-2-3-1): Borjan – Gobeljić, Eraković, Dragović, Azarović (od 63. Milunović) – Sanogo (od 80. Nikolić), Kanga – Ben, Kangva (od 63. Mustafa), Mitrović (od 80. Srnić) – Ohi (od 55. Katai).

JAVOR (4-2-3-1): Vulić – Nikolić, Tolčić, Obradović, Đukić – Dukure, Maričić – Janjić, L. Luković (od 55. Tanko), Campbell (od 76. Eliomar) – Gigić (od 80. Maletić) )