21. kadetsko i 23. juniorsko prvenstvo Šahovskog saveza Herceg-Bosne odigrano je u hotelu „Zenit“ u Neumu od 28. 04. do 30. 04. 2023. godine. U seniorskoj konkurenciji u istom terminu na programu su bili nastupi u Kupu: 16. KUP natjecanje za žene i 27. KUP natjecanje za seniore.

Sa zadovoljstvom možemo potvrditi da je u ženskoj seniorskoj konkurenciji ŠK Brotnjo sa Anom Ostojić i Mihaelom Buntić obranio naslov osvojen prošle godine također u Neumu, poručili su iz ŠK Brotnjo.

U muškoj seniorskoj konkurenciji po prvi puta u svom postojanju u nekom službenom natjecanju nastupili su seniori ŠK Brotnjo. Uz sudjelovanje 12 ekipa, ekipa ŠK Brotnjo zauzela je 9. mjesto na Kup natjecanju.

U pojedinačnoj konkurenciji najuspješnija iz našeg kluba je bila Mihaela Buntić koja je u konkurenciji “Ž14” osvojila prvo mjesto. Vrijedi istaknuti druga mjesta Ivana Ćorića (M10) i Ane Ostojić (Ž18). U ženskom KUP natjecanju nastupilo je 5 klubova koji su igrali po Švicarskom sustavu u 5 kola s tempom igre 1 sat po igraču, uz primjenu pravila FIDE. Igrali su u sastavu: 2 žene (uz 1 rezervu). Naša ekipa je sa sve 4 pobjede suvereno osvojila naslov. Ana Ostojić je na prvoj ploči iz 4 partije osvojila 3,5 boda dok je Mihaela na drugoj ploči pobijedila u sva četiri susreta – istaknuli su iz ŠK Brotnjo.

Mjesto Ekipa Gam. + = MB Bod.
1 ŠK “BROTNJO” Čitluk 4 4 0 0 10
2 ŠK “ČAPLJINA” Čapljina 4 3 0 1 8 6
3 ŠK “RAMA” Prozor-Rama 4 2 0 2 6
4 ŠK “ŠIROKI BRIJEG” Široki Brijeg 4 1 0 3 4
5 ŠK “NAPREDAK” Zenica 4 0 0 4 2 ½

U muškoj seniorskoj konkurenciji smo imali premijeran nastup ŠK Brotnjo u nekom službenom natjecanju. Za ŠK Brotnjo su nastupili : Borna Pehar, Tomislav Stojić, Filip Pehar i Patrik Ostojić.

Nastupilo je 12 klubova koji su odigrali po Švicarskom sustavu u 5 kola s tempom igre 1 sat po igraču, uz primjenu pravila FIDE. Igrali su u sastavu: 4 seniora (uz 2 rezerve). Na kraju možemo bit zadovoljni osvojenim 9. mjestom.

Naš najuspješniji senior očekivano je bio Borna Pehar. Borna je igrajući na prvoj ploči osvojio 4 boda iz 5 partija i još jednom pokazao da je pred ovim momkom sjajna šahovska budućnost.

Treba izdvojit pobjede protiv FM Milana Miljkovića i Bojana Radića koji imaju rejting debelo iznad 2000 elo bodova. Tomislav Stojić igrajući na drugoj ploči osvojio je 0,5 bodova, Filip Pehar 2,5 na trećoj i Patrik Ostojić 1,5 na četvrtoj ploči.

12 ŠK “TOMISLAV” Tomislavgrad 5 0 1 4 1

U pojedinačnoj konkurenciji nastupili smo sa 6 kadeta raspoređenih po dobnoj skupini. Igrao se Bergerov i Švicarski sustav, a tempo igre bio je 30 minuta po igraču, odnosno 1 sat za cijelu partiju.

Četiri najuspješnija natjecatelja u svim kategorijama stekla su pravo nastupa na kadetskom, odnosno juniorskom prvenstvu ŠU BiH.

Naš najuspješniji član je Mihaela Buntić koja je pobijedila u konkurenciji “Ž14”. U njenoj skupini nastupilo je 6 igračica. Sa 4 pobjede i jednim remijem uz osvajanje Kupa došla je do još jednog naslova.

Ana Ostojić je u konkurenciji “Ž18” osvojila drugo mjesto i postigla primarni cilj, pravo nastupa na kadetskom prvenstvu ŠU BiH.

U kategoriji “M10” imali smo dva natjecatelja: Ivana Ćorića i Bojana Bevandu. Ivan je iz 7 kola osvojio 6 bodova kao i Josip Ćavar iz Širokog Brijega, ali je zbog dodatnih kriterija završio nastup na drugom mjestu. Bojan Bevanda sa 3,5 boda završio je na 5. mjestu.

U kategoriji “M18” nastupili su Filip Pehar i Patrik Ostojić. Filip je sa 4 boda osvojio četvrto mjesto i osigurao vizu na prvenstvu ŠU BIH a Patrikovih 2,5 osvojena boda bilo je dovoljno za deseto mjesto – navedeno je u priopćenju ŠK Brotnjo.

The post Završena Kup natjecanja za seniore i kadetska prvenstva Šahovskog saveza Herceg-Bosne appeared first on Općina Čitluk.