Close Menu
Mostarski.infoMostarski.info
  • Crna Hronika
  • Sport
  • Oko nas
    • Mostar
    • Čapljina
    • Čitluk
    • Grude
    • Konjic
    • Livno
    • Ljubuški
    • Neum
    • Posušje
    • Prozor-Rama
    • Stolac
    • Tomislavgrad
  • Magazin
    • Kultura
    • Biznis
    • Geek
    • Zanimljivosti
    • Obavijesti
  • Turizam
    • Znamenitosti
    • Istaknuti Mostarci
    • Manifestacije
  • Info
    • Osmrtnice Mostar
    • Granični prelazi kamere BiH
    • Servisne informacije
    • Live kamere BiH
    • Vrijeme u Mostaru
    • Vaktija Mostar
    • Radio stanice
    • Rezultati uživo
Facebook X (Twitter) Instagram
Mostarski.infoMostarski.info
  • Crna Hronika
  • Sport
  • Oko nas
    • Mostar
    • Čapljina
    • Čitluk
    • Grude
    • Konjic
    • Livno
    • Ljubuški
    • Neum
    • Posušje
    • Prozor-Rama
    • Stolac
    • Tomislavgrad
  • Magazin
    • Kultura
    • Biznis
    • Geek
    • Zanimljivosti
    • Obavijesti
  • Turizam
    • Znamenitosti
    • Istaknuti Mostarci
    • Manifestacije
  • Info
    • Osmrtnice Mostar
    • Granični prelazi kamere BiH
    • Servisne informacije
    • Live kamere BiH
    • Vrijeme u Mostaru
    • Vaktija Mostar
    • Radio stanice
    • Rezultati uživo
  • GRANICE
  • KAMERE
  • VAKTIJA
  • OSMRTNICE
  • VRIJEME
  • RADIO
Mostarski.infoMostarski.info
Home » Vlada HNŽ-a odobrila 100 tisuća maraka za nabavu metadona za potrebe ovisnika
Vijesti

Vlada HNŽ-a odobrila 100 tisuća maraka za nabavu metadona za potrebe ovisnika

24/05/20212 Mins Read
Share
Facebook Twitter Reddit Pinterest Email Bluesky LinkedIn Tumblr VKontakte Telegram WhatsApp Threads Copy Link

Vlada Hercegovačko-neretvanske županije usvojila je Izvješće o izvršenju proračuna HNŽ-a i Izvješće o izvršenju tekuće pričuve za razdoblje od 1. siječnja do 31. ožujka 2021. godine.

Istaknuto je kako je zbog pandemije koronavirusa očekivano došlo do pada prihoda u odnosu na isto razdoblje prošle godine, no ohrabruje trend oporavka koji se, uz poboljšanu epidemiološku situaciju, očekuje i u nastavku godine, priopćeno je iz Vlade HNŽ-a.

Na prijedlog Ministarstva zdravstva, rada i socijalne skrbi, Vlada je usvojila Odluku o odobravanju utroška novčanih sredstava za nabavu metadona.

Naime, Vlada i Ministarstvo, u suradnji s Centrom za prevenciju i izvanbolničko liječenje ovisnosti Mostar i UNDP-om BiH, osigurali su sufinanciranje projekta s ciljem razmjernog povećanja aktivnosti na smanjenju štete bolesti ovisnosti u opijatima u HNŽ-u.

U tu svrhu izdvojit će se 100.000 maraka za nabavu metadona za potrebe ovisnika registriranih u Centru za prevenciju i izvanbolničko liječenje ovisnosti.

Također, usvojena je Odluka o izmjeni Odluke o utvrđivanju liste lijekova koji se propisuju i izdaju na teret Zavoda zdravstvenog osiguranja HNŽ-a, te je lista proširena s još šest lijekova (generika).

Nastavljajući aktivnosti na jačanju gospodarskog razvitka HNŽ-a, Vlada je usvojila i niz odluka o dodjeli koncesija za obavljanje elektroprivredne djelatnosti proizvodnje, prijenosa i distribucije električne energije za sedam elektroenergetskih objekata – solarnu fotonaponsku elektranu ”Hodovo 4”, ”Hodovo 5”, ”Hodovo 6”, ”Hodovo 7”, ”Pješivac 5”, ”Pješivac 6”, ”Pješivac 7”, na lokalitetu Hodovo u općini Stolac.

Također, dana je suglasnost na Ugovor za obavljanje elektroprivredne djelatnosti proizvodnje, prijenosa  i distribucije električne energije za solarnu fotonaponsku elektranu ”ST-1” i elektroenergetski objekt fotonaponska elektrana ”TC SOLAR” na lokalitetu Industrijska zona Čitluk.

Na prijedlog Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede, Vlada je donijela Odluku o raspisivanju javnog natječaja za dodjelu ribolovnog prava na dijelu ribolovnog područja- ribolovnim zonama za obavljanje športsko-rekreacijskog ribolova na području HNŽ-a. Cjelovit tekst javnog natječaja bit će objavljen na službenoj stranici Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede.

Osim toga, Vlada je usvojila i Odluku o odobravanju jednokratnih novčanih pomoći za pokrivanje troškova liječenja branitelja i članova njihovog obiteljskog kućanstva u ukupnom iznosu od 9.900 maraka, stoji u priopćenju.

Preporučeni članci

  • Zvanično počele 12. Sportske igre mladih BiH
  • DNEVNI HOROSKOP ZA 25. NOVEMBAR Ovnovima ponestaje psihičke snage, Djevice neraspoložene, Ribe kasne sa projektom
  • JESTE LI MEĐU NJIMA? Ljudi sa posebnom sudbinom su rođeni na ove datume
  • Porazite zvijezdu iz budućnosti nakon proširenja: Miller-McKkintier je propustio donijeti pobjedu slobodnih bacanja

Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Email Telegram WhatsApp Threads Copy Link

Možda Vas zanima

Svjetski AI lideri i giganti u oktobru stižu u Sarajevo: Otkriven dio programa trećeg Kiss the Future AI Summita

04/09/2026

Finalno sezonsko sniženje u FIS centrima: Popusti koji donose velike uštede

28/08/2026

FIS Plus sedmica – ponuda sa boljim cijenama!

27/08/2026

Kako započeti sa sportskim klađenjem online: vodič za početnike u Hrvatskoj

25/08/2026
Najnovije

Gabrijel Jurkić i dalje privlači posjetitelje u Livno, njegova djela čuvaju priču jednog vremena

05/09/2026

Tisuće prosvjednika na “Hodu za Liku” u Zagrebu

05/09/2026

Osnovna škola u Posušju: Prvi tjedan nastave sati skraćeni na 20 minuta

05/09/2026

Mostarski info portal vezan za grad Mostar s redovnim informacijama i vijestima za sve građane. Kroz razne kategorije portala čitajte sve što vas zanima iz Mostara i Hercegovine

Facebook X (Twitter) Instagram Pinterest YouTube
Najnovije objave

Gabrijel Jurkić i dalje privlači posjetitelje u Livno, njegova djela čuvaju priču jednog vremena

Tisuće prosvjednika na “Hodu za Liku” u Zagrebu

Osnovna škola u Posušju: Prvi tjedan nastave sati skraćeni na 20 minuta

Preporuke
  • Live kamere BiH
  • Hak kamere
  • Osmrtnice Mostar
  • Radio stanice uživo
  • Mostar vrijeme
  • Općine i gradovi
  • Rezultati uživo
Web dizajn i SEO optimizacija by SiaDizajn.ba
  • O nama
  • Saradnja
  • Impressum
  • Kontakt i Saradnja
  • Politika privatnosti

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.

Blokator oglasa omogućen!
Blokator oglasa omogućen!
Naša web stranica funkcionira zahvaljujući prikazivanje online oglasa našim posjetiteljima. Molimo vas da nas podržite tako što ćete isključiti blokator oglasa.