Samardžić je golom i asistencijom vodio Udinese do uvjerljive pobjede, a Monza je nakon velikog preokreta bacila Fiorentinu na koljena! (VIDEO)

Nogometaši Udinesea uvjerljivo su na svom terenu svladali Cremonese sa 3:0 u okviru 31. kola Serie A.

Igrač utakmice svakako je bio novopečeni srpski reprezentativac Lazar Samardžić koji je upisao vodeći gol i asistenciju.

Već u drugoj minuti vješto je doveo Zebru do prednosti. Srpski veznjak je u 27. minuti iz slobodnog udarca precizno ubacio na Nehueala Pereza koji glavom udvostručuje vodstvo.

Konačan rezultat postavljen je već do kraja poluvremena, jer je nigerijski reprezentativac Isak Sukses u 36. minuti povisio na 3:0.

Momčad iz Udina zauzima 9. mjesto na ljestvici s 42 boda, dok će Cremonese nakon novog poraza teško izbjeći ispadanje jer su pretposljednji s 19 bodova, osam manje od prve momčadi koja je izvan opasne zone. .

Nakon što je šokirala Inter na Giuseppe Meazzi, Monza je svladala i Fiorentinu na domaćem terenu, nakon realnog pogotka rezultatom 3-2.

Ljubičasti su do 13. minute vodili 2:0 golovima Kuamea u 8. i Saponare u 13. minuti. I treći pogodak zabio je igrač momčadi iz Firence, ali u svoju mrežu, budući da je Biragi autogolom u 26. minuti prepolovio zaostatak protivnika.

Euforiju domaćim navijačima donio je Dani Mota u završnici prvog poluvremena kada je poravnao na 2-2, čime se otišlo na poluvrijeme. Potpuni preokret i pobjedu domaćoj momčadi donio je Matteo Pesina u 59. minuti iz jedanaesterca.

Nikola Milenković odigrao je cijelu utakmicu za goste i zaradio žuti karton u 43. minuti, dok su Luka Jović i Aleksa Terzić ušli s klupe u drugom poluvremenu.

Fiorentina zauzima 10. mjesto na tabeli Serie A sa 42 boda, dok je Monza dvije pozicije ispod sa bodom manje.