Partizan deklasirao Virtus za prvu pobjedu u Euroligi!

Košarkaši Partizana u 4. kolu Eurolige ostvarili su prvu pobjedu u Euroligi nakon 2014. godine i to na sjajan način. U prepunoj Stark Areni deklasiran je Virtus iz Bologne 90:62.

Kao iu utakmici s Milanom, Partizan je od početka furiozno napadao. Već nakon nekoliko minuta imali su dvoznamenkastu prednost nakon serije koševa Nanelija i Madare.

Virtus je u napadu, kao iu svim euroligaškim utakmicama ove sezone, djelovao potpuno bespametno. Crno-beli se nisu zaustavljali i nakon prvih 10 minuta imali su 27:11.

U drugoj četvrtini gosti dolaze do daha i nakon trice Mikija padaju na -8. Činilo se tada da će se ponoviti scene kao s Armanijem, ali Virtus nije imao napadačku snagu da nastavi u istom ritmu, dok su s druge strane Andušić i Panter zabili 6 poena za novu uvjerljivu prednost. Do kraja poluvremena Partizan je nastavio u jakom ritmu i s 51:32 otišlo se na veliki odmor.

U trećoj dionici Virtus je promjenom obrane pokušao poremetiti Partizanov ritam i stali su u zoni 2-3. Usporili su crno-bijeli u napadu, koji su postigli daleko manje koševa nego u prve dvije trećine, ali Virtus jednostavno nije imao rješenje u napadu koje bi ugrozilo momčad Željka Obradovića. Na kraju treće dionice 69:47.

Četvrta dionica počinje novom serijom Partizana koji s 9:0 ide na plus 31, a ako je i bilo dileme, stavlja točku na ovu utakmicu i najavljuje katastrofu momčadi iz Bologne na kraju 90:62. .

Kod partizana najbolji je bio Naneli s 20 koševa (8/11 iz igre), Lesor i Andušić s po 14 koševa.

Kod Virtusa, Bako 11, Wims 10.

Nakon ovog susreta obje ekipe imaju skor 1-3. Sljedeći meč Partizan igra u Viljnusu protiv Žalgirisa.