OVO JE PRAVI DUCI: Lajović svladao branitelja naslova Rubljova i osvojio Serbian Open!

Srbijanski tenisač Dušan Lajović osvojio je ATP 250 turnir u Banjoj Luci, nakon što je u finalu napravio senzaciju pobijedivši branitelja naslova i 6. igrača svijeta Andreja Rubljova rezultatom 2-1, u setovima 6:3, 4:6 i 6: 4.

Srbin je tako osvojio drugu titulu u karijeri, nakon Umaga 2019. godine, pokazavši da nije slučajnost kada je izbacio najboljeg tenisača svijeta Novaka Đokovića.

Već u prvom gemu Duci je morao spašavati tri break šanse, ali je u tome i uspio. Nakon toga je u četvrtoj igri poveo 3-1 iskoristivši petu priliku za break. Do kraja ovog dijela igre nije bilo break lopti pa je Srbin poveo 1-0 u setovima.

Branitelj naslova uspio je ono što nije uspio u prvom setu, pa je početkom drugog iskoristio drugu priliku za break i poveo 2:0. No, Lajović je uzvratio u petom gemu, a onda uz malo problema na svom servisu poravnao na 3:3. Ipak, 6. tenisač svijeta iskoristio je prvu sljedeću break-loptu, koja je ujedno bila i set-lopta, pa je ovaj dio dobio sa 6:4 i izjednačio, pa se otišlo u treći, odlučujući set .

Lajović se nije dao kiksati i tek tada je odigrao najbolje. Već u trećoj utakmici došlo je do prekida, kada je bila vidljiva i frustracija u igri Ruskinja zbog nemoći. No, bio je to tek početak, odnosno drugi u nizu od pet vezanih utakmica našeg igrača. Rubljov je do kraja uspio vratiti jedan break i ozbiljno zaprijetiti, no Duci je ipak priveo meč kraju i napravio jedan od najvećih uspjeha u karijeri.