Povodom nadolazećeg 15. kolovoza koji se u Posušju obilježava kao blagdan Velike Gospe i Dan općine Posušje, danas je održana svečana sjednica Općinskog vijeća.
Program je počeo u 10 sati minutom šutnje i polaganjem cvijeća na Spomen obilježju hrvatskim braniteljima. Načelnik Ante Begić, predsjednik OV-a Mario Knezović, predsjednik HNS-a Dragan Čović te drugi visoki dužnosnici su se odali počast.
Svijeće su zapalili i izaslanik predsjednika Vlade RH Andreja Plenkovića i ministar gospodarstva Ante Šušnjar.
Osim toga, svoje poštovanje su izrazili i predstavnici brojnih političkih stranaka i institucija, te je prigodnu molitvu održao posuški župnik fra Mladen Vukšić.
Nakon minuta šutnje i intonacije himne, predsjednik OV-a Mario Knezović je predstavio rad Općinskog vijeća u proteklom razdoblju. Načelnik Ante Begić je naglasio kako je razvoj Posušja moguć samo uz suradnju svih strana i zajedničke napore, te je zahvalio svima koji doprinose prosperitetu grada.
Predsjednik HNS-a BiH, dr. Dragan Čović je istaknuo važnost zajedništva hrvatskog naroda te potrebu za stabilnošću kako bi se provodili razvojni projekti. Čestitao je žiteljima blagdan Velike Gospe i Dan općine Posušje.
Nakon govora, svečanu sjednicu je zatvorio predsjednik OV-a Mario Knezović, čestitajući svima na uspješnoj manifestaciji.







Objava Održana svečana sjednica Općinskog vijeća općine Posušje pojavila se prvi puta na Posušje.info.
Izvor: ( www.posusje.info / Mostarski.info )



