KRAJ CRNOG POTOKA: Jovanović upisao prvi ABA trijumf protiv svog tima na klupi Igokee!

Košarkaši Igokee savladali su FMP rezultatom 77:70 u 21. kolu ABA lige. Prekinuli su niz od 10 poraza i više od tri mjeseca bez trijumfa u regionalnom natjecanju.

Prva četvrtina bila je izjednačena i Igokea je imala blagu prednost. Povećala ga je u drugoj trećini.

Došli su do +14 sa samo četiri koša FMP-a u sedam minuta drugog poluvremena.

Laktašani su na poluvrijeme otišli sa 12 poena prednosti. Predvodio ih je Bryant Crawford sa 17 poena.

Stepanović je bio 10 u redovima FMP-a.

U drugom poluvremenu FMP je zaigrao bolje u trećoj četvrtini. Potpuno su se vratili u susret i prišli na pet poena zaostatka. Ipak, Igokea je odbila njihov nalet i vratila dvocifrenu prednost na svoju stranu.

U četvrtoj dionici FMP je ponovno pokušao stići rezultat i preokrenuti. Na kraju se radilo o izvođenju penala. Trijumf su ovjerili Kondić i Crawford.

Kod pobjednika najbolji je bio Crawford s 19 poena. Tanasković je imao 14, a Dragan Milosavljević 8.

U momčadi FMP-a Charlie Moore ubacio je 17 poena, a Stepanović 13.

Sljedeći susret Pantheri igraju na domaćem terenu protiv Zadra. Igokea će ugostiti MZT u vrlo važnom duelu za opstanak.