IZVJEŠTAJ: Osam golova za po jedan bod

Velež i Široki Brijeg remizirali su u Gabeli neubičajenim rezultatom 4:4, nakon utakmice koja je obilovala uzbuđenjima i u kojoj je postignuto najviše golova u dosadašnjem dijelu premijerligaške sezone. Nakon svega viđenog, neosporno je da Velež ima za čime žaliti iz ove utakmice.

A sve je počelo odlično po Rođene. Već u sedmoj minuti, Haskić pogađa stativu nakon jedne greške odbrane gostiju, a samo par minuta kasnije, stativu pogađa i Ikić. A onda Rođeni konačno pronalaze put do mreže Širokobriježana: igrala se 11. minuta kad je Ovčina ukrao jednu loptu i poslao je u peterac, Haskić je u padu ne uspijeva pospremiti u gol, ali natrčava Dejanović i postiže pogodak za vodstvo Veleža. Rođeni su nastavili s napadima, što se isplatilo u 25. minuti, kad Halilovićev ubačaj Hasanović glavom proslijeđuje do Ikića, koji se odlično snašao i pospremio loptu u mrežu golmana Josipovića. I nakon uvjerljivog vodstva, Rođeni su nastavili s energičnom i agresivnom igrom, a plod toga bio je jedanaesterac koji je u 35. minuti izborio Anđušić, a sigurno realizovao Haskić. Na poluvrijeme se, tako, otišlo s vodstvom Veleža od 3:0 i mnogima se činilo da je utakmica već riješena. No, Širokobriježani, očito, nisu tako mislili.

Već u drugoj minuti nastavka, penal za Široki Brijeg, koji Vukoja pretvara u pogodak za 3:1. Nakon toga po jedna pristojna šansa pred oba gola, a onda, u 50. minuti, Anđušić odličnim udarcem glavom šalje loptu u mrežu gostiju i povećava vodstvo Veleža na 4:1. Činilo se tada kako su nade Širokobriježana i konačno ugašene. Ipak,u 61. minuti jednu spornu situaciju na rubu šesnaesterca Veleža sudija Mulahasanović je prvo okarakterisao kao prekršaj na nekih sedamnaest metara, a onda je, na signalizaciju svog pomoćnika, odluku preinačio u penal za goste, uprkos burnim protestima Veležovih igrača. Vukoja je opet bio siguran s bijele tačke, a samo par minuta kasnije Krpan, prilično nesmetano, kreće ka Bogdanovićevom golu, pronalazi slobodnog Ćavara, a ovaj zabija za 4:3. Velež se, ipak, ne zatvara, nego nastavlja napadati, pa u 67. minuti postiže novi gol, ali linijski sudija ocijenio je da se Ovčina našao u ofsajdu, Priliku je potom imao Pantelić, no njegov šut iz izgledne situacije otišao je pored gola. A onda je uslijedila kazna u vidu izjednačujućeg gola Širokobriježana, koji je u 87. minuti, za svoj hat-trick, postigao Vukoja. Do kraja su obje ekipe mogle do još jednog gola, ali je konačan rezultat ipak ostao neriješenih 4:4.

Svakako, nakon ovakve utakmice ostaje gorak okus u ustima, što nije krio ni Amar Osim, prvi čovjek struke Rođenih, koji je neposredno nakon meča, pored ostalog, kazao: Ne možeš u normalnoj utakmici tako primiti tri gola, ali takav splet nevjerovatnih okolnosti – kojima smo, svojim nespretnim i, blago kazano, ishitrenim reakcijama, sami, naravno, kumovali – u situaciji kada smo imali dobar rezultat i mogli ga komotno održati, obio nam se o glavu.

U narednom kolu, ujedno i posljednjem u prvom dijelu premijerligaške sezone, Rođeni će u Gabeli dočekati dobojsku Slogu Meridian. Tri boda iz ove utakmice nameću se kao imperativ, kako bi ambicije ka gornjem dijelu tabele u nastavku takmičenja imale što više realnog utemeljenja. Sigurni smo da će Rođeni učiniti sve da tako i bude.

FK Velež Mostar – NK Široki Brijeg 4:4  (Dejanović 11’, Ikić 25’, Haskić 35’, Anđušić 50’ I Vukoja, 47’, 61’, 87’, Ćavar 63’)

FK Velež: Bogdanović, Bajrić (Zeljković), Ikić, Kvakić, Ovčina (Zajmović), Hasanović (Pršeš), Blagojević, Dejanović, Halilović (Vehabović), Anđušić (Pantelić), Haskić

NK Široki Brijeg: Josipović, Mašić (Radić), Oliveira, Valinčić, Kuprešak (Pranjić), Barišić (Šuto), Ćavar, Bagarić, Kpan (Rozić), Pejić (Vukoja), Lukić

izvještaj: osam golova za po jedan bod
Kopiranje i preuzimanje sadržaja bez prethodne dozvole autora ili navođenja izvora nije dozvoljeno. Kontaktirajte nas na: media@fkvelez.ba