Izviđač osvojio turnir “Ljubuško ljeto 2022”

U organizaciji RK Izviđač Central Osiguranje završen je turnir “Ljubuško ljeto 2022” kojeg je osvojila odlična ekipa domaćina.

Druga je bila ekipa Trogira, koja je u finalu poražena od ekipe Izviđača rezultatom 40:28.

Treća je bila ekipa iz Metkovića, koja je u utakmici za treće mjesto pobijedila ekipu “Mehanika-RK Ribola Kaštela”.

Iako je ekipa iz Kaštela na kraju bila četvrta, trener Bujas je iskazao zadovoljstvo prikazanim jer na turniru nije mogao računati na nekoliko važnih karika (Krokar, Milas, Banović), a u posljednjoj utakmici za 3. mjesto ciljano je izostavio Šolića, Klasanovića i Krešića te je dao prilike svim mladićima koje je poveo u Ljubuški, njih ukupno 21.

Evo što je rekao nakon utakmice: “Bez obzira na poraz u oba susreta mogu iskazati zadovoljstvo prikazanom igrom moje ekipe jer nam rezultat nije bio prioritet već da svim ovim mladićima damo određenu minutažu da vide i osjete “koliko mogu”. Svakako da je zato bilo “rupa” u određenim segmentima, kao u prvog poluvremenu prve utakmice kada vas kvalitetna ekipa domaćina vrlo brzo kažnjava i stvori razliku u par minuta. Međutim veseli me izdanje u drugom dijelu kada smo pokazali da “možemo” i s ovakvim desetkovanim sastavom parirati jakima. U utakmici za 3. mjesto koja je bila puna rezultatskog preobrata dao sam priliku svim mladićima i otuda ta oscilacija rezultata i igre. Naime, nakon odličnog prvog poluvremena sa samo nekolicinom iz prvog sastava (15:11) i prednosti od+5 (21:16) do 43 minute, nisam dvoumio dati prilike nekolicini naših kadeta, što su iskusni Metkovci vrlo dobro iskoristili i napravili seriju od 10:4 te zasluženo pobijedili. Ukupno gledano zadovoljan sam ovim odlično organiziranim turnirom, našom prikazanom igrom, a pogotovo što su svi mladići zaigrali i iskazali želju, borbenost i srčanost”.

Polufinala:
RK Izviđač – Rukometni klub Ribola Kaštela 3⃣6⃣:3⃣1⃣
Muški rukometni klub Trogir – RK Metković 3⃣0⃣:3⃣0⃣ nakon penala 3⃣5⃣:3⃣3⃣

Utakmica za 3. mjesto:
Rukometni klub Metković – Mehanika-RK Ribola Kaštela 3⃣1⃣:2⃣5⃣ (11:15)

Finale:
RK Izviđač CO – MRK Trogir 4⃣0⃣:2⃣8⃣

Objava Izviđač osvojio turnir “Ljubuško ljeto 2022” pojavila se prvi puta na Radio Ljubuški.