IZ DVOZNAMENKOG MINUSA: Zvezda srušila Baskonju i pomogla Partizanu!

Košarkaši Crvene zvezde Meridianbet savladali su Basconju rezultatom 74:63 u utakmici 30. kola Eurolige. Iako su imali zaostatak tijekom prvog poluvremena, u nastavku su podigli razinu igre i upisali 13 trijumfa u sezoni. Baski su jedan od izravnih suparnika za play-off momčadi Partizana koja sutra igra protiv Olympiakosa i mogli bi im pobjeći još dvije pobjede.

Kod crveno-belih utakmicu su otvorili Campazzo, Vildoza, Lazarević, Bentil i Martin. Baskonjinu petorku činili su Thomson, Howard, Gedraitis, Costello, Kotsar.

Utakmicu je tricom otvorio Darius Thompson. Zvezda je imala loš start u obrani i već je bila u zaostatku. Baski su na početku vodili 7:0. Prvi pogodak za Zvezdu nakon dvije minute postigao je Hasan Martin nakon zakucavanja. Tijekom ove četvrtine Zvezda je griješila i omogućila rivalu da zadrži prednost.

Svaki Zvezdin nalet u pokušaju hvatanja priključka odbijen je vrlo dobrim postotkom šuta za dvije španjolske momčadi. Sa minusom od pet poena završili su prvu četvrtinu crveno-beli nakon koša Nedovića.

Drugu trećinu otvorio je pogotkom Filip Petrušev. Nakon što mu je u jednom od sljedećih napada blokiran udarac, Baskonja dolazi do prve dvoznamenkaste prednosti 33:23 i košem Vanje Marinkovića. Nakon dvije prazne minute Nedović slobodnim bacanjima prekida niz Basconje.

Zvezda je u drugoj dionici napravila seriju 14:0 i potpuno se vratila u susret. Crveno-beli su dvojkom Nedovića došli do prvog vođstva 37:35. Nakon više od sedam minuta bez pogotka, Basconja pogađa tricom Howarda. Nakon dvoznamenkastog zaostatka Zvezda na poluvrijeme odlazi s prednošću 39:38.

Kod crveno-bijelih najefikasniji je bio Dobrić s 9 poena, dok je Bentil ubacio 7. Kod gostiju po 6 Kostar i Gedraitis.

Nedović je otvorio treću četvrtinu sa dva udarca. Zvezda kreće u seriju 6:0 za 45:38. Nakon trice Bentila momčad Duška Ivanovića došla je do dvoznamenkaste prednosti 50:40. Prednost su držali tijekom cijelog razdoblja, iako je Baskonja tricama pokušavao doći u priključak.

Prvi koš u posljednjoj četvrtini zabio je Filip Petrušev. Zvezda je na početku dodatno povećala prednost stečenu u trećoj dionici. Nakon serije 6:0 Basconja je došao do -5, što je tricom odbio Facundo Campazzo. Na kraju treće četvrtine gostujući trener Joan Peñaroja dobio je tehničku. Nakon pogođenog bacanja Nedovića igra se nakratko lomila s obje strane sve do pogotka Mitrovića za 71:61 minutu i pol do kraja.

Na početku posljednje minute Holmes je promašio važnu tricu. Baskonja je imao još jednu priliku približiti se, ali je i Gedraitis promašio tricu, što je na drugoj strani kaznio Nedović 15 sekundi do kraja. Tako je postavio i konačan rezultat.

S 20 poena bio je najefikasniji u pobjedničkoj momčadi. Bentil je imao 12, a Martin 10 uz samo 3 Kampac.

Kod Basconje ​​jedini dvoznamenkasti bili su Thompson s 15 i Gedraitis s 10 poena.

Sljedeći tjedan Zvezdu čeka duplo kolo. Prvo dočekuju Valenciju u srijedu dok gostuju kod Aswella u petak. Baskonia potom dočekuje Albu i Fenerbahče.

Crvena zvezda Meridianbet – Baskonja 74:63 (21:26, 18:12, 18:11, 17:14)