[FOTO] Zaslužena pobjeda Posušja

Od početka susreta protiv Slobode nogometaši Posušje bili su bolji i stigli do vrijedna tri boda u borbi za ostanak. Na Mokrom docu pobijedili su Slobodu s 2:0 ne dajući ekipi Danijela Pranjića nikakve šanse u današnjoj utakmici.

Krenuli su domaći nogometai čvršće u utakmicu, a prvu pravu priliku već u osmoj minuti prokockao je Milanović, kada nije iskoristio asistenciji Lučića i matirao gostujućeg vratara. Slična akcija i u 15. mimuti, samo je ovaj put asistent bio Boban, a precizan je bio Brković. I nakon gola Posušje je nastavilo s dominacijom. Nakon Milanovićevog ubacivanja iz kuta, netko od gostujućih nogometaša igrao je rukom, a sudac Njegomirović pokazao je na bijelu točku. Siguran izvođač za 2:0 bio je Gabrijel Boban. Tukao je dnažno i precizno pa iako je vratar Erić pročitao njegov udarac nije imao nikakvu šansu da ga i zaustavi. Imalo je Posušje još nekoliko prilika i poluprilika, dok nogomezSlobode niti jednom nisu zaprijetili Luki Kukiću i njegovom golu.

Nastavilo se tako i u drugom poluvremnu, a prvi je gostima zaprijetio Toni Jović koji je precizno šutirao iz slobodnog udarca sa 17 metara, ali ne i dovoljno snažno sa Erić to ne bi obranio.

Boban je u 70. minuti s loptom prošetao kroz gostujuću obranu, pucao s vrha kaznenog prostora, ali je Erić to zaustavio, kao i Kukić minutu kasnije kada je na asistenciju Husejinovića glavom tukao Komazec. Ovo pobjedom Posušje jenopet skočilo na sedmo mjesto prvenstvene ljestvice, a nove bodove momčad Branka Karačića u sljedećem kolu tražit će na gostovanju kod posljednje Sloge.