(FOTO) Rapsodija Bordo tima: Sarajevo u generalci prikazalo sjajnu igru i deklasiralo GOŠK

Fudbaleri Sarajeva večeras su u generalci na stadionu Asim Ferhatović Hase savladali ekipu GOŠK-a rezultatom 6:0.

Već na samom startu utakmice je Sarajevo imalo veliku šansu. Adnan Džafić je odlično šutirao, ali je Adnan Bobić još bolje intervenisao.

Bordo tim je mnogo bolje otvorio susret na svom terenu, pa su se redale prilike pred golom Gabeljana i rezultat sa početka utakmice se nije mijenjao sve do desete minute.

Sjajna akcija Sarajeva je krunisana golom Hamze Čatakovića, kome je asistirao Dal Varešanović, te je njegovim golom Bordo klub načeo protivničku mrežu.

I nakon vodećeg gola, Bordo tim je nastavio sa napadima, pa je tako stvorio novu odličnu priliku u 15. minuti. Udarac Franeta Čirjaka je zaustavio Bobić.

U 16. minuti je i GOŠK zaprijetio golu Sarajeva. Nihad Šero je šutiro glavom, a lopta je otišla preko gola Bordo kluba. Pet minuta kasnije ekipa iz Gabele nije iskoristila grešku odbrane tima sa Koševa.

Čirjak je u 26. minuti imao novu priliku, ali je odbrana GOŠK-a otklonila opasnost ispred svog gola. Nakog toga je Varešanović pokušao ugroziti Bobića, ali je njegov šut otišao pored gola.

Tim iz Gabele je u 29. minuti zaprijetio preko Adnana Hrelje, ali je Belmin Dizdarević bio siguran u svom šesnaestercu, pa je tako propala dobra prilika za gostujući tim na današnjem meču.

Bordo klub je u 32. minuti mogao udvostručiti prednost protiv GOŠK-a. Nakon što su igrači tima iz Gabele izgubili loptu na svojoj polovini, Čataković ju je proslijedio do Varešanovića, koji je potom vratio za napadača Sarajeva, a onda je on fantastično šutirao, da bi Bobić još ljepšom odbranom zaustavio njegov udarac.

Pred sami kraj prvog poluvremena, ponovo se u prilici našao Džafić koji je šutirao, ali njegov udarac je odbranio Bobić, da bi Varešanović zakasnio na odbijenu loptu.

GOŠK je u 42. minuti imao najbolju šansu u prvom dijelu meča. Radulović je sjajno šutirao iz slobodnog udarca, ali je Dizdarević uz dosta muke odbranio njegov šut, što je ujedno bila i posljednja prilika u prvom poluvremenu.

Drugo poluvrijeme je počelo kao i sama utakmica, odnosno sa opasnim napadima igrača Sarajeva, ali su se Džafić i Čataković spetljali u završnici.

U 50. minuti Đokanović je fantastično šutirao sa distance, ali je lopta otišla malo pored gola GOŠK-a, da bi tri minute kasnije Dujaković upropastio odličnu kontru tima iz Gabele.

Nakon što je Dujaković upropastio odličnu kontru svoje ekipe, uslijedila je kazna. U 52. minuti je na 2:0 povisio Asmir Suljić i to nakon dobre akcije svoje ekipe.

Izabranici Feđe Dudića su u 62. minuti imali još jednu dobru priliku, ali je Varešanović šutirao pored gola gostujuće ekipe, a onda je minut kasnije Bordo klub stigao i do trećeg gola na današnjem meču.

Nakon što je Džafić pustio loptu da dođe do Ikića, a onda je uslijedio njegov prizeman šut. Međutim, u svom šesnaestercu se nije baš najbolje snašao Šuta, koji je loptu poslao u sopstvenu mrežu za rezultat od 3:0 za Bordo klub.

Nakon što su igrači Sarajeva stigli do trećeg gola protiv GOŠK-a, nastavili su sa borbenom igrom, budući da su na današnjem meču bili željni dokazivanja pred domaćom publikom, koja je aplauzom nagradila svaki dobar potez svojih igrača.

Pa je tako bilo i u 69. minuti. Igrači Bordo tima su kombinovali od noge do noge, a na kraju je Suljić šutirao preko gola, pa je tako propala dobra akcija izabranika Feđe Dudića, koji su danas igrali zaista prekrasan fudbal.

U posljednjih desetak minuta, Sarajevo je postiglo tri gola. Nakon asistencije Mersudina Ahmetovića, kome je u 83. minuti poništen pogodak nakon ubacivanja Ikića, Suljić je pogodio za 4:0.

Međutim, to nije bilo sve od Sarajeva na ovom meču. U 86. minuti je Sarajevo stiglo i do petog gola protiv GOŠK-a, a ovaj put se u listu strijelaca upisao Ahmetović, koji je iskoristio grešku tima iz Gabele.

Dvije minute kasnije se u listu strijelaca upisao i Musa Muhammed, koji je postavio konačan rezultat na ovom susretu od 6:0 za Bordo klub.

FK Sarajevo – NK GOŠK 6:0 (Čataković 11', Suljić 54', 84', Šuta (ag) 63', Ahmetović 86', Musa 88).