FK Igman-FK Borac 0:1

FK Igman je danas u utakmici 15.kola Premijer lige BiH poražen na domaćem terenu od ekipe FK Borac iz Banja Luke rezultatom 0:1. Gol za goste potigao je David Čavić u 26.minuti i ovim rezultatom završeno je prvo poluvrijeme, što je bio i konačan rezultat današnjeg susreta u Konjicu.

Šef stručnog štaba FK Igman Edis Mulaić izvršio je u toku utakmice dvije izmjene igrača. U 56.minuti na teren su umjesto Aldina Mešića i Armina Bešagića ušli Anel Hebibović i Anel Pirić, a u 69.minuti iz igre je izašao Petar Bojo, a ušao je Mersudin Ahmetović. Dvije izmjene u toku utakmice uradio je i trener Borca Vinko Marinović. U 84.minuti Stenafu Denkoviću iz FK Igman sudija je dodijelio žuti karton, dok je crveni karton dobio Zajko Zeba, sportski direktor FK Igman. Inače, mnogo zamjerki na suđenje imali su domaćini prema glavnom sudiji utakmice Mirzi Kazlagiću iz Cazina, što je kulminiralo na kraju susreta kada je rukovodstvo FK Igman utrčalo na teren prema sudiji, koji je u pratnji osiguranja ispraćen s terena. Nakon završetka utakmice šef stručnog štaba FK Igman Edis Mulalić kazao je da se utakmica igrala po dosta teškom terenu.

Edis Mulalić, šef stručnog štaba FK Igman

“Otvorena utakmica s obje strane. U prvom poluvremenu se moglo nešto vidjeti, dok je u drugom bilo dosta prekida, sjeckanja, ukazivanja pomoći. Što se tiče same igre za uslove naše i ekipu možemo negdje biti zadovoljni kako smo odigrali utakmicu. Momci su stvarno izgarali, dali su zadnji atom snage za rezultat. Primili smo jeftin gol na dupli pas, gdje smo znali da je jača strana Borca po bokovima. Nismo se dobro postavili na taj gol, a ostalo nemam šta zamjeriti momcima. Ako budemo ovako dalje igrali i angažovani bili, dobru smo reakciju pokazali u odnosu na Modriču i utakmicu sa Slogom, gdje smo opet bili onakvi kakvi treba da budemo, nije nas danas nagradilo sa rezultatom, ali drugi put hoće sigurno-kazao je Mulalić.

Trener FK Borac Vinko Marinović kazao je da su znali i prije utakmice da će ih u Konjicu čekati teška utakmica i uslovi.

fk igman-fk borac 0:1
Vinko Marinović, trener FK Borac

“Danas su bili teški uslovi i objema ekipama je bilo teško igrati. Čestitao bih svojim igračima, jer su danas odigrali dosta odgovorno. Imali su pristup i imali su ono što smo i tražili od njih, a oni to pokazuju iz utakmice u utakmicu. Mislim da smo kompletnu utakmicu kontrolisali, iako je bio težak teren, čak šta više, mislim da je bilo i dosta dobrih akcija po ovom terenu. Imali smo još šansi da damo i drugi gol, nismo, ali sve u svemu, zadovoljan sam karakterom i načinom igre”-izjavio je Marinović.

Podrška domaćih navijača s tribina

Za FK Igman danas su nastupili: Ćeman, Bešagić, Oremuš, Bodul, Ćubrilo, Sipović, Bojo, Đorić, Mešić, Denković i Ramić.

FK Borac je nastupio u sastavu: Pavlović, Jokić, Ćelić, Jurilj, Grahovac, Herera, Lukić, Kvržić, Čavić, Blagajić i Nišić.

FK Borac je vodeći na tebeli sa 36 bodova, dok je FK Igman na 10.mjestu sa 15 bodova, u narednom 16.kolu Premijer lige BiH, gostovat će u Posušju kod istoimene ekipe.