FK Igman će igrati u Premijer ligi BiH i naredne sezone

FK Igman je danas u utakmici posljednjeg 33.kola Premijer lige BiH pobijedio FK Sarajevo rezultatom 2:4 na stadionu Asim Ferhatović Hase, završivši ovogodišnju sezonu na 8.mjestu sa 37 bodova

FK Igman je danas u posljednjoj utakmici Premijer lige BiH u ovoj sezoni pobijedio FK Sarajevo rezultatom 4:2, čime je osigurao ostanak u elitnom takmičenju BiH i naredne sezone.

Utakmica posljednjeg 33.kola Premijer lige BiH je od samog početka ponudila kvalitetnu igru. Sarajevo je u 2.minuti povelo golom Vrančića, a na asistenciju Kyeremeha. No, igrači Igmana u 11.minuti dolaze do izjednačenja rezultata 1:1. Stefan Denković je ubacio loptu, a Mirsad Ramić glavom pogodio mrežu Sarajeva, postigavši 18.gol u sezoni. U 15.minuti Igman je ponovo zatresao mrežu Sarajeva. Na asistenciju Stefana Denkovića, Anel Hebibović je pogodio za vodstvo Igmana 1:2. Igrači Sarajeva uspjevaju da u 27.minuti pogotkom Mulalića izjednače rezultat 2:2. Do promjene rezultata ponovo dolazi u 39. minuti, kada na asistenciju Anela Hebibovića, u listu strijelaca se po drugi put upisuje Mirsad Ramić za vodstvo Igmana 2:3, čime postiže 19.gol u sezoni. Prvo poluvrijeme je završilo u korist FK Igmana, a dobra igra Konjičana nastavljena je i u drugom poluvremenu. U 68.minuti na asistenciju Anela Hebibovića, Stefan Denković postiže svoj peti gol u sezoni za vodstvo Igmana 2:4. Ovim rezultatom utakmica je i završena, a FK Igman je sezonu završio na 8.mjestu sa 37 bodova.

Šef stručnog štaba FK Igman Husref Musemić zbog tri žuta kartona nije mogao voditi danas ekipu sa klupe, te je tu ulogu preuzeo pomoćni trener Dženis Ćosić.

U nastavku čujte njegovu izjavu nakon završetka utakmice.

Za FK Igman danas su nastupili:Ćeman, Duraković, Bešagić, Velić, Drljević, Hrelja, Hebibović, Bodul, Denković, Mahmić i Ramić.

Čestitamo igračima FK Igman na odličnoj utakmici i ostanku u elitnom fudbalskom takmičenju naše države.