EUROKUP: Neizvjesne utakmice; krvnik Srbije nastavio briljirati, bivši košarkaš Partizana dvoznamenkasti

U večerašnjim utakmicama 3. kola grupne faze Košarkaškog Eurokupa, osim podgoričke Budućnosti, pobjede su ostvarile i ekipe Pariza, Cluja i Venecije.

Pariz je u gostima bio bolji od Trenta s 91-86.

Pobjeda francuskog kluba bila je zaslužena jer su tijekom većeg dijela susreta vodili s dvoznamenkastom razlikom, no na kraju je došlo do opuštanja pa su domaći u samoj završnici uspjeli prići na pola zaostatka. koš minusa, ali ne i ostvariti veliki preokret.

Najučinkovitiji igrač došao je iz redova poražene momčadi, jer je Atkins upisao 24 poena, uz to 8 skokova i 6 asistencija, ali ni sjajna predstava ovog Amerikanca nije bila dovoljna za nešto više. Dobro ga je pratio Grazulis sa 17 poena.

U pobjedničkom timu Elman je postigao 23 poena, uz 5 završnih dodavanja, dok su dvojica Košarkaša zabilježila double-double učinak.

To su Axel Tupan sa 16 poena i 11 skokova, kojima je dodao i 4 asistencije, kao i Kamagate sa 14 poena i 10 skokova.

Veliki doprinos dao je bivši Košarkaš Partizana i Cibone Amar Gegić s 10 poena, 4 skoka i 3 asistencije.

Slična utakmica odigrala se iu Hamburgu, gdje je istoimena momčad slavila protiv Wrocława sa 87-83.

Do kraja treće četvrtine domaći su prokockali prednost od 19 koševa na poluvremenu, ali su na kraju uspjeli doći do pobjede.

Najbolji u pobjedi svoje momčadi bio je McCollum sa 16 poena, dok je Child dao double-double učinak od 14 poena i 10 skokova.

Zanimljivo je da su tri najučinkovitije igračice bile iz poražene momčadi, jer su Dzieva, Martin i Niziol postigli identičnih 17 koševa.

Rumunjski Cluj je na svom parketu poražen od Venecije 85-80.

Wills je bio najefikasniji s 22 poena, dok je talijanski reprezentativac Mark Spisu dodao 18, ali i 7 asistencija i 6 skokova.

Kod poražene momčadi istaknuo se Taylor s 21 poenom i velikim pojačanjem iz Fuenlabrade, Brazilcem Leonardom Meindlom sa 17 poena, 7 skokova i 4 završna dodavanja.

Stefan Birčević ubacio je 4 poena, uz 5 skokova i 2 asistencije.