EUROBASKET: Njemačka prejaka za BiH

Košarkaši Bosne i Hercegovine poraženi su u Kelnu u drugom kolu Eurobasketa od domaće selekcije Njemačke rezultatom 92:82 i to nakon izuzetno loše igre u drugom poluvremenu.

Izabranici Adisa Bećiragića vodili su od početka utakmice. U dva navrata bilo je i sedam razlike za naš tim, a prva četvrtina je okončana rezultatom 20:18 za BiH.

U nastavku je naš tim još više dodao gas, a posebno su raspoloženi bili Jusuf Nurkić i Džanan Musa koji su u prvom poluvremenu zajedno postigli čak 31 poen. Dva puta smo imali i 11 poena prednosti, ali su Nijemci ipak smanjili rezultat do odlaska na odmor te je prvo poluvrijeme završeno sa 47:42 za našu selekciju.

Nijemci potom koriste prva tri napada u drugom poluvremenu pa su prvi put na utakmici došli u vodstvo. Naš tim je igrao neprepoznatljivo i prednost Njemačke je samo rasla do čak 12 poena razlike na kraju treće dionice (70:58).Naš tim se uspio vratiti u četvrtoj četvrtini te četiri minute prije kraja utakmice stigli su na samo minus šest. Međutim, nisu imali snage ni vremena za potpuni povratak pa su doživjeli zaslužen poraz bez veće drame u završnici meča.

Najefikasniji kod BiH bio je Musa s 30 poena, dok je Nurkić dodao 21 poen uz sedam skokova. Roberson je postigao 13 poena. S druge strane, Schroder je imao 18 poena i devet asistencija, dok je Wagner postigao 18 poena uz pet skokova.

BiH sada ima jednu pobjedu i poraz na otvaranju Eurobasketa, dok Nijemci imaju oba trijumfa. U narednom kolu BiH već sutra u 17:45 sati igra protiv Slovenije, dok će Njemačka malo ranije na parket u duelu kojeg imaju protiv Litvanije. Podsjetimo, četiri najbolje ekipe iz grupe nastavljaju takmičenje u nokaut fazi.