EL: Partizan je u rovovskoj borbi sa Žalgirisom došao do druge pobjede u Euroligi

Košarkaši Partizana ostvarili su drugu pobjedu u Euroligi pošto su na domaćem terenu, pred prepunom Štark Arenom, pobijedili Žalgiris rezultatom 87:76.

Partizan je, kao i svaki meč do sada, krenuo dobro. Brzo su došli do 15:7, prvenstveno zahvaljujući agresivnom presingu po cijelom terenu, s kojim su se gosti slabije nosili.

No, kako je utakmica odmicala i prilagođavali su se, zahvaljujući Lekavičiusu i njegovoj seriji koševa do kraja četvrtine vodili i na prvi odmor otišli s 20:22.

U drugoj dionici Partizan je “stisnuo” obranu, au napadu je dobio Kevina Pantera koji je serijom poena crno-bijelima donio prvo dvocifreno vodstvo 40:30. Žalgiris je nakon time-outa uspio zaustaviti napad Partizana, a do kraja četvrtine za nijansu smanjio prednost i otišao na odmor s 44:36.

Treća dionica počela je dobro za crno-bijele i brzo su došli do prednosti od 12 poena 49:37. No, od tog trenutka Žalgiris je krenuo u kombiniranu obranu koja je domaćoj momčadi zadavala velike probleme, dok je na drugoj strani istovremeno dolazila do lakih poena. Još u završnici četvrtine Žalgiris je izjednačio nakon trice Evansa.

Brzo je Anđušić ponovno poveo i sa 60:57 izabranici Željka Obradovića otišli su na odmor.

U četvrtoj trećini vidjeli smo rovovsku bitku u kojoj je Partizan održavao prednost između 4 i 6 razlike, ali se nije uspio značajnije odlijepiti. U drugom poluvremenu došli su do prednosti od 8 poena, lakše se disalo, ali Žalgiris se nije htio predati ni trenutka.

Nakon trice Evansa ponovno su zaostajali za 4 poena, a Partizan je postigao poene s linije penala. Svi udarci su bili sigurni i to je na kraju presudilo pobjedu crno-bijelih. Na kraju konačnih 87:76

Najefikasniji kod Partizana bio je Kevin Panter sa 26 poena, dok je Exum ubacio 10. Kod Žalgirisa Evans je ubacio 16 poena.

Nakon ovog susreta obje ekipe imaju skor 2-3.