Dragan Jović: Igrali smo danas bez pet igrača, to nas sigurno ne opravdava i nije to nikakav alibi

Fudbaleri Tuzla Cityja danas su na Mokrom docu dožvijeli poraz od Posušja rezultatom 3:0 u sklopu 13. kola m:tel Premijer lige BiH, a nakon ovog susreta se oglasio Dragan Jović.

Jović je za Arenu poručio kako je njegova ekipa danas pokazala sve u prvih deset minuta kada je imala neke polukontre i kontre.

Povreda našeg napadača ostavila nas je bez ideje koju smo imali pred utakmicu. Primili smo dva gola iz naše dvije greške, to sigurno ne umanjunje pobjedu Posušja, na čemu im ja čestitam. Drugo poluvrijeme bilo je korektno sa naše strane, Posušje je smanjilo gas, opet smo pirmili gol na način na koji se to ne smije desiti. Fudbal je igra grešaka, mi smo ih danas imali mnogo, potpuno zaslužena pobjeda Posušja, poručio je Jović.

Jović je potom dodao kako je danas u njegovoj ekipi bilo igrača koji su povrijeđeni ili pod suspenzijom, a neki će tek steći pravo nastupa protiv Igmana.

Igrali smo danas bez pet igrača, to nas sigurno ne opravdava i nije to nikakav alibi. Morali smo danas biti puno bolji, kazao je Jović.

Na pitanje kako je bilo igrati drugo poluvrijeme sa igračem manje, Jović je kazao kako je njegova ekipa odlučila da malo rizikuje, odnosno da ne dozovli Posušju neki duži posjed lopte.

Probali smo sa dva napadača da napravimo neki pritisak, to nije izgledalo loše. Međutim, kada su se naši vezni igrači umorili jer je to tražilo potrošju, Posušje je ponovo uspostavilo pas igru i bilo je na kraju jako teško, kazao je Jović.

Podsjetimo, Tuzla City u narednom kolu igra protiv Igmana.