Crvena zvezda se pojačala u drugom poluvremenu i slavila na Karađorđu! (VIDEO)

Nogometaši Crvene zvezde pobijedili su u odgođenoj superligaškoj utakmici na teškom gostovanju u Novom Sadu protiv Vojvodine 0:2 (0:0).

Prvo poluvrijeme proteklo je u potpunoj dominaciji Zvezde. Vojvodina se potpuno povukla i prepustila inicijativu Beograđanima.

Prilika nije bilo, a najbolja je viđena pred kraj poluvremena kada je Katao izašao 1 na 1 s vratarom domaćih i pogodio ga u tijelo.

U drugom poluvremenu, prvih 5 minuta bilo je više nogu nego svih 45 minuta prvog poluvremena.

Prvo je Uroš Nikoli udarcem glavom pogodio vratnicu Borjana, a 30 sekundi kasnije Kanga je sjajno šutirao, ali je vratar Vojvodine sjajno obranio.

Ipak, ubrzo nakon toga Crvena zvezda postiže pogodak. Nakon kombinacije Eraković je centrirao i u petercu pogodio Pešića koji je izvrsnim udarcem u 51. minuti poslao loptu u mrežu.

odmah nakon pogotka Vojvodina je imala još jednu priliku, ali ju je Borjan obranio. Na drugoj strani Pešić je uposlio Kangu koji puca malo iznad Carevićevog gola.

U 60. minuti Crvena zvezda je izborila korner nakon kojeg je branič Vojvodine igrao rukom u petercu. Nakon gledanja VAR-a, glavni sudac Milanović dosudio je jedanaesterac kojeg je sigurno realizirao Gelor Kanga za 0:2 za Beograđane.

U nastavku je Vojvodina potpuno pala i nije imala šanse. S druge strane Beograđani su nastavili s napadima, a najbolju priliku imao je rezervist Ibrahim Mustafa koji je promašio vrlo izglednu priliku, točnije spasio ga je Tsarević. U sudačkoj nadoknadi imao je i Bukari dobru priliku, ali je pucao pored gola.

Nakon ovog susreta Crvena zvezda se učvrstila na prvom mjestu sa 38 bodova, dok je Vojvodina na 6. mjestu sa 23.

Bograđani u nedjelju igraju protiv Radničkog u Nišu, dok će Novosađani igrati protiv Napretka u Krešovcu.