Član judo kluba Herceg Nikola Dankić viceprvak Balkana

Proteklog vikenda održano je balkansko prvenstvo u judou za mlađe kadete do 15 godina. Tehnički organizator bio je judo savez Crne Gore a turnir se održao u glavnom gradu Podgorici. Ovo izdanje balkanskog prvenstva bilo je najbrojnije i okupilo je 350 judaša iz Bosne i Hercegovine, Kosova, Crne Gore, Bugarske, Albanije, Grčke, Moldavije, Makedonije i Rumunjske.

Član judo kluba Herceg, Nikola Dankić, okitio se titulom viceprvaka Balkana u kategoriji do 73 kilograma.

Dankić je pobjedio u tri borbe (Moldavija, Crna Gora i Bosna i Hercegovina) te je u finalu poražen od drugog predstavnika Crne Gore.

Ovim je srebrom Dankić nastavio niz dobrih rezultata budući da je ove godine i aktualni prvak Bosne i Hercegovine.

Pored Dankića zapažen nastup imala je i Nera Prce (peto mjesto) i Eva Pindžo (sedmo mjesto).

Nastupila je i Petra Čuljak koja ovaj put nije ostvarila plasman.

Salona Open

Isti dan održan je i “Salona Open” u Solinu. Turnir je okupio 450 natjecatelja iz 6 država (Hrvatska, Bosna i Hercegovina, Slovenija, Češka, Mađarska i Slovenija) i 47 klubova.

Herceg je osvojio 4 zlata, srebro i tri bronce te se opet popeo na visoko četvrto mjesto u ukupnom plasmanu.

Posebno se Herceg istakao u kategoriji dječaka do 12 godina gdje su imali tri predstavnika (Gačić, Okić i Primorac) u tri najbrojnije kategorije i u sve tri osvojili zlato s omjerom 11 pobjeda i 0 poraza.

Osvajači medalja:

Zlata: Marko Gačić, Ilan Okić, Nikola Primorac i Ivano Đinkić

Srebro: Marko Čerkuč

Bronce: Sara Planinić, Marko Azinović, Stefan Juka

Slijedećeg vikenda Herceg nastupa na najstarijem turniru u regiji “Kup Jadrana” te na međunarodnom judo turniru u Berkovićima.