BiH, uprkos porazu, osigurala plasman u A diviziju

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine u Bukureštu je poražena od Rumunije rezultatom 4:1 u okviru 6. kola UEFA-ine B Lige nacija, ali utakmica za našu reprezentaciju nije imala nikakav rezultatski značaj, jer je već ranije osigurano prvo mjesto u grupi, dok je Rumunija uprkos trijumfu ispala u niži rang takmičenja.

BiH je pobjedom protiv Crne Gore u prošlom kolu (1:0)  osigurala prvo mjesto grupe “tri” i plasman u A diviziju.

Dva puta je za za Rumune pogađao Georg Puškaš (73. i 86. minuta), a po jedan gol su potigli Denis Man (38. minuta) i Andrei Raciu (79. minuta). Jedini pogodak za naš tim postigao Edin Džeko u 77. minuti.

Edin Džeko, foto reprezentacija.ba
bih, uprkos porazu, osigurala plasman u a diviziju

U utakmici protiv Rumunije selektor Ivaylo Petev napravio je devet promjena, u odnosu na susret sa Crnom Gorom i pružio je šansu fudbalerima koji su do sada imali manju minutažu.

Kapiten našeg tima je bio Konjičanin Smail Prevljak, koji je u prvom meču protiv Rumuna, odigranom 7. juna u Zenici, svojim golom donio pobjedu našem timu (1:0).

Smail Prevljak, foto BHRT

Utakmicu je obilježio i incident na samom početku susreta, koja je bila prekinuta, jer su domaći navijači napali oko 200 BH Fanaticosa. Nakon intervencije policije susret je nastavljen.