Barcelona je prekinula Partizanov pobjednički niz

barcelona je prekinula partizanov pobjednički niz

Košarkaši Partizana nisu uspjeli zabilježiti treću uzastopnu pobjedu u Euroligi, pošto su u Areni pred rekordnim brojem navijača poraženi od Barcelone 89-80.

Gosti su odmah na startu nakon trice Laprovitole poveli 5-0, ali je potom uslijedio neizvjestan omjer snaga pa je najveća prednost Katalonaca u prvom dijelu iznosila 6 koševa kada je tricom zabio Mirotić. za 8-2.

Nepune tri minute prije isteka prvih 10 minuta Partizan je tricom Nanelija došao na pola koša, ali je Barca odbila nalet i poenima Kalinića povela 25-20, a Smailagić smanjio na 25. -21 s polaganjem na kraju prve trećine.

Ipak, druga četvrtina pripala je momčadi Željka Obradovića koju su dobili 24-19 i na poluvrijeme vodili s 45-44.

Smailagić je nastavio niz na početku druge četvrtine tricom i ponovno smanjio razliku na samo jedan poen, a ubrzo je Exum tricom prvi put izjednačio rezultat, a potom postigao još pet poena za vodstvo prednost 32-27 nakon nešto manje od tri minute igre.

To je primoralo Jasikeviciusa na timeout, nakon čega je niz naše momčadi odmah prekinut tricom Mikea Tobyja (32-30). Najveće vodstvo obje strane u prvom poluvremenu ostvareno je nakon koša Lessora za 40-32 s nešto više od 4 minute do kraja prvih 20 minuta.

Ipak, momčad poput Barcelone nije se dala pomesti, ubrzo je uslijedila još jedna trica Mirotića, no na samom kraju ovog perioda Higgins je s pet koševa bio najzaslužniji što su gostujući Košarkaši samo jedan bod zaostatka na polovici utakmice.

Treća dionica nije dobro krenula za crno-bijele, što je već na početku nagovijestila serija gostiju od 7-0, nakon pet vezanih poena Abrinesa, kada je uslijedio novi preokret (51-45). Poenima Veselyja i Mirotića negdje sredinom četvrtine došla je do prve dvoznamenkaste prednosti na utakmici (59-49), koja je odmah nakon ubačaja Laprovitole narasla na maksimalnih +12.

U pravom trenutku kapetan Panthera bio je hladne glave i 50 sekundi nakon kraja ovog dijela pogodio dalekometnu tricu, što su bili posljednji poeni četvrtine, pa je zaostatak prije ulaska u posljednju bio jednoznamenkasti. 10 minuta – 66:58.

Crno-bijeli su sjajno otvorili odlučujuću dionicu i serijom 5-0 smanjili zaostatak na samo 3 poena, ali je nakon timeouta Nikola Mirotić novom tricom prekinuo nalet, kada je Barcelona povela 69- 63, a pokušaj Pantera da odmah uzvrate udarcem iz kuta nije urodio plodom.

Exum je uspio smanjiti na -3, no onda je uslijedilo razdoblje vrlo neefikasne igre s obje strane, pa je momčad Šarunasa Jasikevičiusa uspjela sačuvati stečenu zalihu i odnijeti pobjedu iz Beograda.

Najzaslužniji za pobjedu bili su Nikolas Laprovitola s 25 poena i 7 asistencija te Nikola Mirotić s 19 poena i 8 skokova. Istaknuo se i bivši Košarkaš Partizana Jan Veseli s 14 poena, 6 skokova i 4 završna dodavanja, dok je Nikola Kalinić skupio 4 poena te po skok i asistenciju.

U Partizanu je ponovno bio odličan Dante Exum s 24 poena, Kevin Panter ubacio je 16, a Zack Leday 10 uz 5 uhvaćenih lopti.

Za dva dana crno-bijeli nastavljaju pakleni niz jer na istom mjestu dočekuju Real Madrid.