Zvezda je teškom mukom slavila protiv Studentskog centra

zvezda je teškom mukom slavila protiv studentskog centra

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Studentski centar u dvorani “Morača” sa 91-77, u 12. kolu regionalne ABA lige.

Crnogorski reprezentativac opravdao je ulogu neugodnog protivnika, pogotovo na domaćem terenu, koju je izgradio tijekom prethodne sezone.

Već u prvoj četvrtini, koja je protekla vrlo neizvjesno, najčešće su bili u vodstvu koje je u jednom trenutku iznosilo i 9-4. Tome je značajno doprinio kvalitetan šut jer su pogodili 3 trice s 50% uspješnosti.

No, nakon koša Napiera prvi dio završio je neriješenim rezultatom (21-21), iako je isti igrač propustio priliku za preokret tricom na kraju.

Zato je to učinio Rokas Gedraitis čim je počela druga trećina tricom za 24-21. Nakon koševa Bogavca iz slobodnih bacanja domaći su izjednačili, ali to je bilo sve što su uspjeli u ovom dijelu koji je pripao srpskoj momčadi.

Nešto manje od minute i pol prije kraja poluvremena najveća razlika do sada ostvarena je nakon ubačene trice Lazića. No, preko Drobnjaka i Dawkinsa, koji su bili stopostotni iz jedanaesterca, zaostatak je smanjen na vrlo pristojnu razliku te su Studenti na polovici utakmice gubili 46-41.

Ubrzo je Lazić još jednim udarcem iz daljine donio prvu dvoznamenkastu razliku (51-41), što se u jednom trenutku činilo kao najveća prednost na utakmici, no nije bilo tako jer se situacija na terenu jednom okrenula. opet. Ipak, domaći su Košarkaši bili strpljivi, polako su sustizali zaostatak, a na kraju trećine i poveli.

Najzaslužniji za kraj bili su Borna Kapusta s tricom i asistencijom u svojoj maniri te Aubrey Dawkins s dva atraktivna zakucavanja. Košarkaši predvođeni Dejanom Jakarom ponovno su u završnici četvrtine postigli poene slobodnim bacanjima koji su doveli do preokreta pa su u posljednjih 10 minuta imali prednost od 65-63.

No, nisu imali snage boriti se s euroligašem do kraja. Napier je vratio prednost Zvezdi tricom početkom posljednje dionice, nakon koje viceprvak više nije dopustio da ispusti stečeno. Već nakon trice Davidovca nakon nešto više od tri i pol minute igre u ovom dijelu bilo je +9 za crveno-bijele (76-67).

Poenima Luke Mitrovića na kraju se stiglo do 15 poena viška (80-74), a razlika u kvaliteti bila je jasno izražena.

Najučinkovitiji na utakmici bio je Luka Mitrović s 20 poena, od čega 18 u drugom poluvremenu. Statistici su dodali i 7 skokova i 3 završna dodavanja.

Istaknuli su se i playmakeri Jago Mateus s 15 i Shabaz Napier s 13 poena, dok je Lazić imao poen manje.

U poraženom sastavu Igor Drobnjak je upisao 17 poena i 4 asistencije, a Emir Hadžibegović 13 poena i 4 skoka.