Zrinjski oborio novi rekord, Bilbija “izuo” Obuću Mostarski.info

HŠK Zrinjski je u prvoj utakmici 23. kola Premijer lige BiH u Mostaru s 4:0 pobijedio FK Radnik.

Mostarci su očekivano na terenu dominirali od prve minute. Nizale su se prilike, a to im se isplatilo u 22. minuti.

Lopta je došla do Memije koji je proigrao Bilbiju, a sjajni napadač Zrinjskog zabija za 1:0. To mu je bio 22. gol u Premijer ligi BiH ove sezone.

Domaćin je nastavio s pritiskom na Radnikov gol, Memija i Bojo su bili u dobrim prilikama, ali nisu uspjeli povećati vodstvo svoje momčadi.

To je pošlo za nogom Tičinoviću koji u 37. minuti na asistenciju Bilbije pogađa za 2:0.

Kao i kod prvog gola, u 45. minuti Memija asistira Bilbiji koji postiže svoj drugi gol na utakmici za visokih 3:0. S tim rezultatom otišlo se i na predah.

Nemanja Bilbija oborio je novi rekord

Početkom drugog poluvremena, točnije u 51. minuti, nezaustavljivi Bilbija zabija svoj treći pogodak za 4:0.

Bilbija je tako oborio rekord Premijer lige BiH po broju postignutih golova u jednoj sezoni koji je do sada držao Emir Obuća s 23 gola iz sezone 2002/03. Napadač Zrinjskog je trenutno na 24 gola, a do kraja je ostalo još 10 kola…

Do kraja utakmice više nije bilo uzbuđenja i Zrinjski dolazi do nova tri boda.

Plemićima je ovo bila 13. uzastopna pobjeda u Premijer ligi BiH. Time su postavili novi rekord, a prethodni je držao Željezničar koji je u sezoni 2013/14 povezao 12 pobjeda.

Zrinjski će u sljedećem kolu ugostiti Tuzla City, dok će Radnik dočekati Slobodu.

HŠK Zrinjski: Čondrić, Barišić, Ćorluka, Bašić, Savić, Bojo, Jakovljević, Janković, Memija, Tičinović, Bilbija.

FK Radnik: Muminović, Sušić, Vasić, Motika, Urošević, Ristanović, Živković, Đorić, Andrić, Pantelić, Šubert.