Željezničar razbio Sarajevo na Grbavici

Fudbaleri Željezničara savladali su Sarajevo rezultatom 3:0 u derbiju 21. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Domaći su bolje i agresivnije ušli u meč nastojeći da preuzmu inicijativu od samog početka meča, ali prvu šansu imali su gosti.

U 5. minuti Radović je centrirao iz slobodog udarca sa lijeve strane, Đuričković na petercu glavom šutirao preko gola.

U prvoj šansi sa druge strane vidjeli smo pogodak. Nakon slobodnog udarca sa preko 30 metara Amer Hiroš iznenadio je sve na stadionu direktno šutiravši na gol. Golman Sarajeva Dejan Iliev nije bio dobro postavljen, pa je lopta ušla u gol pored desne stative za vodstvo Željezničara i erupciju oduševljenja na stadionu Grbavica.Mogli su domaći do drugog gola u 15. minuti. Penaranda je pogriješio sa dodavanjem u sopstvenoj polovini terena, loptu je presjekao Amoah, ali je njegov šut izblokiran.

željezničar razbio sarajevo na grbavici

Nakon toga meč je ušao u period nižeg tempa, gdje su oba tima igrali nešto opreznije, ali je u 30. minuti Sarajevo imalo šansu. Radović je ponovo centrirao iz slobodnog udarca, ovaj put sa desne strane, a Cocalić je skinuo loptu sa glave Renanu Oliveiri u petercu Muftića.

U 42. minuti Galić je prošao po desnom boku, centrirao, Krpić spustio za Karića na Ivici šesnaesterca, ali njegov šut je izblokiran.

Bilo je to sve u prvih 45 minuta.Drugi dio utakmice počeo je u znaku domaćih. U 50 minuti Radinović je oštro centrirao sa lijeve strane, ali na petercu nije bilo fudbalera Željezničara.

U 52. minuti Sarajevo je imalo šansu da ugrozi Muftića iz slobodnog udarca, ali je silovit šut Renana Oliveire sa 25 metara završio u živom zidu.

U 59. minuti Žečljezničar je udvostručio vodstvo. Boljević je centrirao iz kornera, izbacio Hasić, u nastavku napada Amoah je šutirao, odbio loptu Iliev, a Galić se našao najbliži lopti i proslijedio ju je u mrežu za 2:0.Nakon dobre kombinacije igrača Sarajeva u 62. minuti, Matanović je sa ivice šesnaesterca jako šutirao po golu Željezničara, ali je njegov šut bio previše po sredini gola, pa je Muftić lagano odbranio.

Nakon toga potpuno su prepustili terensku inicijativu fudbaleri Željezničara, s obzirom na to da Sarajevo nije moglo do tog trenutka napraviti ozbiljne prilike za gol.

Ipak, u 69. minuti domaći su postigli novi pogodak. Boljević je centrirao sa lijeve strane, Galić se ponovo našao u povoljnoj poziciji i šutirao prema Ilievu, a lopta je opet završila u mreži.Sav odgovor Sarajeva stao je u šut Buljubašića sa 25 metara koji je otišao dva metra pored desne stative golmana Muftića u 79. minuti.

Nakon toga je Željezničar spustio intenzitet igre, a Sarajevo nije uspjelo da stvori dobre prilike kako bi ugrozili gol domaćina.

Ostalo je na kraju 3:0 za veliku pobjedu Željezničara, koji je ovom pobjedom pobjegao iz opasne zone u Premijer ligi BiH.

Do kraja je bilo dosta nervoze sa obje strane. Nakon gužve poslije zračnog duela golman Sarajeva dobio je crveni karton, pa je posljednje sekunde utakmice Renan Oliveira morao stati na gol..

Objava Željezničar razbio Sarajevo na Grbavici pojavila se prvi puta na Gol.ba.