ZAVRŠEN BAD STREAM: Bentil i Vildoza odveli Zvedu do pobjede u Laktašima!

Igokea – Crvena zvezda 70:76 (18:23, 17:18, 20:18, 15:17)

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Igokeu na gostovanju u 5. kolu ABA lige. Cijeli susret obilovao je preokretima u kojima su se bolje snašli izabranici Vladimira Jovanovića. Zvezda je tako prekinula niz od tri uzastopna poraza u Laktašima.

Utakmicu je otvorio Kendrick Ray poenima s linije slobodnih bacanja. Zvezda se prva odlijepila na 7:2, ali je uslijedila serija Igokee od 6:0. Crveno-bijeli su na početku uspjeli održati minimalnu prednost od 13:11 nakon trice Wildosa.

S još dva dalekometna udarca Argentinac je crveno-bijelima donio maksimalnih +7 (18:11). U toj seriji pogodio je i Stefan Lazarević. Ubrzo su nakon golova Hollanda i Nedovića došli do prve dvoznamenkaste prednosti 23:13. Laktašani su pred drugu dionicu smanjili na -5.

Drugi dio Zvezda otvara serijom 7:0. Nakon dvije i pol minute bez pogotka Đorđević je Igokei donio prve bodove u ovom periodu igre. Kasnije su zahvaljujući izgubljenim loptama i slabijem šutu Beograđana uspjeli smanjiti na 33:30 u korist Zvezde. Zvezda je odbila juriš golovima Bentila i Petruševa.

Drugi dio bio je bodovno skromniji, pa crveno-bijeli na odmor odlaze sa +6 (41:35). Do poluvremena je Zvezda ubacila sedam trica naspram dvije domaće u kojima je došla do prednosti. Bentil je imao 10, a Wildoz 9 poena. Kendrick Ray ubacio je 15 poena.

Drugo poluvrijeme otvorio je Filip Petrušev s četiri poena. Odgovorio je zakucavanjem Stevensa na drugoj strani. Serijom 10:0 Igokea dolazi do izjednačenja na 45:45 u vrlo efektnom startu treće četvrtine za njih. Stefan Marković je trojkom prekinuo ovu seriju. Od tog trenutka išlo je koš za koš. Antabija Waller pogodio je tricu kojom je Igokea povukla na 55:50.

Potom su crveno-beli napravili seriju od 9:0 i poveli 59:55. S tim rezultatom ušli smo u posljednju četvrtinu susreta, a Marin nije uspio napraviti veću razliku.

Igokea otvara četvrti dio košem Đorđevića. U ovaj dio igre krenula je s 4:0. Lazarević je tek nakon nešto više od dvije minute postigao prvi koš za Zvezdu. Laktašani su iu tim trenucima bili efikasniji u početnoj fazi četvrte četvrtine. Vildoza je pogodio tricu za 64:61.

Marković je tricom odgovorio Kendricku Rayu. Zatim je za +6 Zvezda pratio Wildosa nešto više od tri minute prije kraja. Zvezda je povećala prednost na 72:64 nakon tajmauta domaćih nakon slobodnih bacanja Bentila.

završen bad stream: bentil i vildoza odveli zvedu do pobjede u laktašima!
Ben Bentil FOTO: Igokea m:tel/ Nikola Vuruna

Stevens i Ray smanjili su na 72:68 pred posljednju minutu susreta. Nedović je pogodio četiri slobodna bacanja i osigurao Zvezdi četvrti trijumf uz neodigranu utakmicu protiv Cedevite Olimpije.

Najbolji u pobjedničkoj momčadi bio je Luka Vildoza s 19 poena i pet ubačenih trica. Ben Bentil dodao je 17 poena i sedam skokova.

Ekipu Igokee predvodio je Kendrick Ray sa 24 poena. Crawford i Stevens imali su po 13 poena.

Nakon ovog meča Zvezdu čeka Monaco u Euroligi. Bilbao prekosutra čeka Igokeu u FIBA ​​Ligi prvaka.