Preskoči na sadržaj

Zašto nitko iz Tomislavgrada ne prima dječji doplatak iz Federacije BiH?

Tomislavgrad3 min čitanja
Zašto nitko iz Tomislavgrada ne prima dječji doplatak iz Federacije BiH?

Ministarstvo rada i socijalne politike FBiH priopćilo je da je od početka ove godine u primjeni Odluka Vlade FBiH o iznosu najniže plaće za 2023. godinu.

Ovime je povećana osnovica za obračun dječjeg dodatka, koji će u 2023. godini umjesto dosadašnjih 103,17 KM iznositi 113,24 KM.

“S obzirom da je Proračun Federacije BiH za 2023. godinu usvojen, dječji doplatak po federalnom propisu bit će isplaćen do kraja veljače za sva rješenja koja su postala pravomoćna (koja su zaključili nadležni centri za socijalni rad, odnosno općinske službe socijalne zaštite), zaključno s 31. siječnjom 2023. godine, a svaka iduća isplata do kraja tekućeg mjeseca za prethodni mjesec”, stoji u priopćenju.

Što se tiče podataka o realiziranim isplatama po osnovu pravomoćnih rješenja za razdoblje prosinac 2022. godine, one su obuhvatile ukupno 8.884 korisnika s područja čitave Federacije BiH za što je iz federalnog proračuna izdvojeno ukupno 2.308.119,24 KM.

Detalji u pogledu navedenih isplata nalaze se u tablici.

Redni brojOpćinaBroj korisnika dječjeg dodatkaUkupno isplaćena sredstva za prosinac 2022. godine u KM
1.Bosansko Grahovo184.539,48
2.Doboj Jug6018.570,60
3.Livno17954.370,59
4.Mostar697189.626,46
5.Prozor-Rama18948.489,90
6.Glamoč4910.420,17
7.Kalesija464143.509,47
8.Gornji Vakuf-Uskoplje24374.695,08
9.Kupres7010.420,17
10.Jablanica7823.935,44
11.Velika Kladuša10432.189,04
12.Bužim14341.164,83
13.Vareš9328.165,41
14.Tešanj27183.361,36
15.Neum5315.062,82
16.Maglaj8726.617,86
17.Stari Grad Sarajevo3510.832,85
18.Široki Brijeg33587.384,99
19.Doboj Istok27539.101,43
20.Kreševo16023.213,25
21.Srebrenik654142.787,28
22.Usora10921.459,36
23.Zavidovići6619.911,81
24.Busovača307.221,90
25.Orašje26349.624,77
26.Centar Sarajevo5717.023,05
27.Travnik25562.108,34
28.Trnovo337.428,24
29.Sanski Most278.356,77
30.Kladanj19961.592,49
31.Čapljina278.356,77
32.Bugojno1.315338.707,11
33.Tuzla5617.023,05
34.Odžak387.840,92
35.Donji Vakuf28359.116,41
36.Novi Travnik15146.736,01
37.Ljubuški20162.005,17
38.Ilijaš22145.291,63
39.Bihać195.880,69
40.Čitluk5416.610,37
41.Novi Grad Sarajevo25776.552,14
42.Ravno61.444,38
43.Ključ6719.911,81
44.Vitez5416.300,86
45.Dobretići61.341,21
46.Čelić29764.997,10
47.Sapna329100.797,09
48.Živinice13333.117,57
49.Visoko7422.903,74
Ukupno8.8842.308.119,24

 

Objava Zašto nitko iz Tomislavgrada ne prima dječji doplatak iz Federacije BiH? pojavila se prvi puta na Tomislav City.

tomislavcity.com

Dodajte Mostarski.info među omiljene izvore na Googlu
Kako ti se čini ovaj članak?

Povezano

Sve →
MostarČapljinaČitlukGrudeKonjicLivnoLjubuškiNeumPosušjeProzor-RamaStolacTomislavgrad
KulturaBiznisGeekZanimljivostiObavijesti
ZnamenitostiIstaknuti MostarciManifestacije
Osmrtnice MostarGranični prelazi kamere BiHServisne informacijeLive kamere BiHVrijeme u MostaruVaktija MostarRadio staniceRezultati uživo