WIMBLEDON: Rune i Alcaraz zakazali dvoboj nakon preokreta

U 1/4 finalu Wimbledona sastat će se Holge Rune i Carlos Alcaraz, koji su obojica slavili s 3:1 u setovima nakon preokreta.

Danac je svladao Grigora Dimitrova 3:6, 7:6, 7:6, 6:3.

Bugarski tenisač bolje je započeo meč i do prednosti stigao breakom u osmom gemu.

U drugom setu oba su igrača napravila po jedan break, pa je pobjednik odlučen u tie-breaku u kojem je Rune slavio 8:6.

Obje tenisačice su u trećem setu bile sigurne na svom servisu, pa se opet igrao tiebreak, a Dankinja je ponovno bila bolja 7:4.

U četvrtom setu Rune je breakom u šestoj igri odlučio pobjednika.

Alcaraz je također izgubio prvi set, ali je uspio dobiti sljedeća tri protiv Mattea Berretinija 3:6, 6:3, 6:3, 6:3.

Berretini je napravio break u osmom gemu prvog seta, da bi u sljedećem iskoristio drugu set loptu za vodstvo.

U drugom setu Alcaraz je protivniku oduzeo servis u četvrtom gemu i do kraja seta sačuvao prednost od jednog breaka.

Španjolac je do vodstva u setovima došao breakovima u trećem i devetom gemu trećeg seta.

U četvrtom setu Carlos je protivniku oduzeo servis u osmom gemu, a u sljedećem je iskoristio svoju četvrtu meč loptu.