(VIDEO) Sergej Jakirović uoči utakmice protiv Željezničara najavio promjene u sastavu svoje ekipe: Želim da imamo dobru energiju

Trener Zrinjskog, Sergej Jakirović, u razgovoru za zvaničnu klupsku televiziju je još jednom govorio o prvom meču drugog pretkola kvalifikacija za Konferencijsku ligu protiv Tirane.

Plemići su utorak na gostujućem terenu došli do minimalne pobjede protiv Tirane, a strijelac odlučujućeg gola za mostarski klub je bio Nemanja Bilbija i to sa bijele tačke, kada je u 12. minuti savladao protivničkog golmana.

Prema riječima Jakirovića, da bi Plemići prošli u treće pretkolo Konferencijske lige, njegovi igrači moraju ostati skoncentrisani za revanš, koji je na rasporedu u srijedu na stadionu Pod Bijelim brijegom.

‘‘Sretni smo zbog pobjede protiv Tirane, jer nije lako nikoga pobijediti u gostima. Mislim da smo odigrali dobru utakmicu, da smo izuzev kada smo poveli sa 1:0, da smo desetak minuta nakon toga izgubili kontrolu igre i to se baš vidjelo. Poslije toga smo imali nekoliko dobrih prilika. Možda ostaje žal što nismo postigli još jedan pogodak, posebno Ćuže u posljednjoj minuti. Ovo je tek prvo poluvrijeme i moramo ostati ozbiljni i skoncentrisani za revanš susret, pa da to riješimo u svoju korist‘‘, kazao je Jakirović.

Jakirović se potom osvrnuo na partiju mladog Ilinkovića protiv Tirane.

‘Prošla sezona je pokazala da mladi igrači ovdje nisu samo pro forme.Tu imamo još nekoliko mladih igrača. Na njegovu partiju gledam jako dobro, već se adaptirao na našu igru i što je jako dobro, odnosno povoljno. On nas je doslovno smirio kada je ušao u igru, podijelio je nekoliko dobrih lopti i sigurno je da će sa vremenom još biti bolji‘‘, kazao je Jakirović.

Mostarski klub će u drugom kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine na svom terenu igrati derbi protiv Željezničara, a Jakirović je najavio da će za susret sa klubom sa Grbavice doći do promjena u sastavu njegove ekipe.

‘‘Vidjet ćemo koliko je rovitih za ove utakmice, sigurno da je bila potrošnja energetska i mentalna. Međutim, ima nas dovoljno i zato hoćemo da igramo. Nismo htjeli odgađati meč protiv Željezničara i nisam pobornik toga. Utakmicu protiv Slobode smo morali odgoditi zbog putovanja i zbog toga što je utakmica sa Tiranom bila blizu. Napravit ćemo nekoliko promjena u sastavu, jer želim da imamo dobru energiju. Sa Željom je uvijek derbi i uvijek su zanimljive utakmice. Maksimalno ćemo se pripremiti za njih kao i za svaku utakmicu do sada‘‘, kazao je Jakirović.