VELIKI USPJEH: Nekompletne odbojkašice izbacile olimpijskog prvaka za polufinale Lige nacija!

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije plasirala se u polufinale Lige nacija svladavši branitelja naslova i aktualnog olimpijskog prvaka SAD sa 3-2 (29:17, 25:23, 20:25, 20:25). , 15:13) u setovima., u utakmici punoj preokreta.

Najbolja u redovima naših bila je fenomenalna Sara Lozo s 22 poena, uz značajnu ulogu iu lomu susreta. Ana Bjelica ubacila je 20, Maja Aleksić 14, a Bojana Milenković 10 poena.

S druge strane najbolja je bila Kelsey Robinson s 21 poenom, ali će joj ova utakmica ostati u jako lošem sjećanju zbog greške na kraju.

Utakmica je počela u izjednačenom ritmu. Potom Amerikanci prave seriju 3:0 za kasnije vodstvo od 8:6. Srpkinje su odmah uzvratile s četiri poena u nizu za novo vodstvo. Sredinom seta Srpkinje su stekle maksimalnih +3.

Suparnice su uspjele smanjiti i izjednačiti na 20:20 te unijeti neizvjesnost u prvi dio utakmice. Igralo se poen za poen pa se set morao odlučivati ​​na razliku. Naša reprezentacija se bolje snašla i riješila je u svoju korist, nakon bloka Ane Bjelice.

Ekipe su se početkom drugog seta izmjenjivale u vodstvu. Serijom 3:0 Amerika se izvukla na 11:9. Naši su opet uspjeli uzvratiti i vratiti prednost na svoju stranu. Kasnije je imala i sjajnih 17:15. U finišu su naše dame imale i +5 nakon serije 4:0.

Uzvratile su odbojkašice SAD-a istom mjerom, ali je Srbina odbila taj nalet za velikih 2:0 u setovima.

Srpkinje su bodom otvorile treći dio igre. Tada je bilo izjednačeno 2:2 kada je Amerika povela s 4:2. S 4:1 Srbija je kasnije povela 6:5. Uslijedila je nova promjena rezultata kod 9:7 za SAD. Tada su povećali višak na maksimalnih +4. Tu su prednost uspjele povećati na maksimalnih 19-12, nakon čega više nije bilo povratka naših djevojaka.

U četvrtom se setu dugo igralo ravnopravno, no sredinom su Amerikanke uspjele povesti, a kada su povele 20-15 nisu dopustile našim djevojkama povratak u set, iako je Katarina Lazović uspjela vratiti se u set. bod nam je donio tri boda zaostatka.

Ipak, pomlađena srpska momčad nije popuštala i vrlo strpljivom igrom povela je 6-2 u tiebreaku, a prednost nije ispustila do kraja, prvenstveno zahvaljujući učinkovitosti napadača. Olimpijske pobjednice u finišu su stigle na samo bod zaostatka, no naši se ni tu nisu predali, a sve je završilo pogreškom iskusne Kelsey Robinson.