VELIKI PREOKRET: Teodosić i Jago srušili Bayern i donijeli veliku pobjedu Zvezdi

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Bayern rezultatom 74:68.

Počelo je Zvezdinim bodovima. Nakon toga Bayern je odgovorio nakon blokade Hanga. Utakmica je bila izjednačena u prvim minutama. Ekipe su brzo iskoristile prednost.

Na kraju dionice Bavarci su imali +4 (14:10). Do kraja 1/4 bilo je +7 za goste (19:12).

Drugu dionicu Zvezda otvara s 5:0. Propustili su dobre prilike za preokret, a nakon tri minute Bayern je postigao koš iz slobodnih bacanja. Potom su preko Bookera zabili za +5 (22:17). To su zadržali i u ovom dijelu utakmice.

Uspjeli su stići do maksimalnih +8 (27:19) Zvezda se konsolidirala i prišla na -3. Nijemci su potom odbili juriš beogradske momčadi. S dvije vezane trice otišli su na 35:26.

Zvezda je potom uzvratila serijom 7:0 i tricom Hangea smanjila na 35:33. Bilo je skoro vrijeme za poluvrijeme.

Prva minuta drugog poluvremena prošla je bez poena, a onda je Napier pogriješio, a Bolmaro je pogodio tricu za 38:33. Edwards i Booker produžili su seriju na 8:0 i doveli Bayern na +10, a Zvezda dvije minute nije zabila koš. Prvi je to iz bacanja uspio Bolomboy.

Bayern je tu došao do dvoznamenkastog suficita. Odličnom rolom Jaga Dos Santosa Zvezda je nakon koša Davidovca pala na -5 (56:51), a kasnije i na -3 (56:53). Bonga potom trojkom brani nalet.

Zvezda je u četvrtoj četvrtini uspjela preokrenuti stvari u svoju korist, povevši 65:62. Prava drama odigrala se na kraju, Teodosić je pogodio trojku za plus četiri. Ipak, Bayern je uspio izjednačiti na 68:68. Jago je tricom za Zvezdu donio veliku pobjedu rezultatom 74:68