VELIKA TRI BODA: Zvezda pobijedila Ferencvaroš! (VIDEO)

Crvena zvezda – Ferencvaroš 4:1 (2:0)

Kanga (p) 27′, 60′, Mitrović 35′, Katai 50′ – Zakariasen 71′

Nogometaši Crvene zvezde savladali su Ferencvaroš u trećem kolu grupe H Lige Evrope. Izabranici Miloša Milojevića odigrali su najbolju utakmicu ove sezone, nakon neuspjeha protiv Monaca i Trabzona. Revanširali su se mađarskoj momčadi za čuveni susret u polufinalu Kupa pobjednika kupova 1975. godine.

U startu utakmice Zvezda je zaigrala agresivno želeći nametnuti svoj ritam igre. Pokušao je Pešić, ali je bio neprecizan. Potom je pokušao Laiduni, a Gobeljić je blokirao. Tada je i on imao priliku poraziti Dibuša.

Početak utakmice protekao je u izjednačenju bez konkretnih prilika u prvih 20 minuta. Ferencvaroš je krenuo više u napade, ali bez završnice. Pešić je ponovno bio akter dobre prilike za crveno-bijele. Ivanić mu je dodao, a on iz teške pozicije pucao pored gola.

Nakon nekoliko dobrih napada, izabranici Miloša Milojevića prvi su došli do vodstva. Gelor Kanga je zabio jedanaesterac koji je potvrđen nakon što je belgijski sudac Visser pogledao VAR snimku.

Zvezda je ubrzo udvostručila vodstvo. U 35. minuti izvrsnu asistenciju Milana Rodića iskoristio je Stefan Mitrović. Uspio se osloboditi čuvara i donijeti crveno-bijelima kapitalnu prednost. Minutu ranije Dragović je slabo šutirao glavom iz peterca.

Krajem poluvremena ozlijedio se Aleksandar Katai. Mamae ga je udarila šakom u nos. Nastavio je meč jer je posjekotina. S dva pogotka prednosti Zvezda odlazi na odmor, dok u istoj skupini Monaco istim rezultatom vodi protiv Trabzona.

Zvezda je furiozno krenula u drugo poluvrijeme i odmah postigla treći pogodak. Nakon kombinacije Kange i Gobeljića, Katai zabija za velikih 3:0 pucajući u donji desni kut Dibuševih vrata. Publika je to nagradila uzvicima “Katai Magico”.

Zvezda ubrzo postiže četvrti gol, a Kanga drugi u 60. minuti. Ivanić mu je ostavio loptu, a on zabio eurogol koji ga je podsjetio na onaj protiv Krasnodara. Večei je nekoliko trenutaka prije neprecizno pucao.

Mađari su uspjeli smanjiti rezultat u 71. minuti. Zakariassen je iskoristio dodavanje Winga. Iskoristili su grešku Erakovića i Pankova. Potom je pokušao Ivanić, a Dibuš sjajno obranio. Potom je Motiki skratio korner.

Većih uzbuđenja nakon pogotka Mađara nije bilo. Pešić je pokušao u 85. minuti, ali mu je nakon solo akcije oduzeta lopta. Mae je potom u 89. minuti pogodio gredu.

Ovim trijumfom Zvezda je ostala u utrci za nokaut fazu, a revanš je u Mađarskoj sljedeći četvrtak od 21 sat.

Crvena zvezda: Borjan, Gobeljić, Rodić, Dragović, Eraković, Kanga (od 80′ Mustafa), Sanogo (od 62′ Srnić), Katai (od 72′ Motika), Mitrović (od 62′ Pankov), Ivanić, Pešić

Ferencvaros: Dybus, Wingo, Knoster, Mae, Botka (od 77. Pazka), Laiduni (od 67′ Gojak), Bešić (od 57′ Vecei), Zakariasen, Traore, Bolly, Enguen (od 66′ Costa).