Velež: Moglo je više, ali i manje

Netko će reći ‘izvukli su bod’, netko opet da je najvažnije prvu utakmicu bilo ne izgubiti. Opet tu su i oni koji će istaknuti činjenicu da je Velež uz stvari koje su se događale na terenu mogao pokupiti puni plijen sa Mokrog Doca. I opet su jedni, drugi i treći donekle upravu. Jer nekako baš tako je izgledao Velež u prvoj utakmici sezone.

U prvih pola sata ništa, gomila grešaka, izgubljenih duela, loših procjena i primljeni gol. Onda ‘kako-tako’ završnica prvog dijela pa dosta solidno drugo poluvrijeme u kojem Velež izjednačio, stvorio par prilika, na kraju je Radovac pogodio i prečku.

U ovom slučaju analize utakmice u obzir treba uzeti činjenicu da je ova ekipa odigrala svoju prvu službenu utakmicu u ovom sastavu. Da je Osim u formaciji 4-2-3-1 imao potpuno obnovljenu zadnju liniju Pavić – Bajrić – Ikić – Dejanović, što je možda najvažnije. S tim da nije bilo Hasanovića pa se Zeljković pridružio Radovcu na mjestu zadnjeg veznog. Zato onakve pogreške zadnje linije, na kraju i gol koji je primljen nisu bile neočekivane. Jednostavno loša procjena, loše postavljena ‘offside’ zamka. Nije nevažno spomenuti da je i Dejanović igrao na beku, defanzivno na desnoj strani.

Bio je svjestan i Amar Osim svega što se događalo na terenu pa zato i čudi njegova izjava na koje će polako morati početi privikavati igrači, navijači Veleža.

– Možemo biti nezadovoljniji jer smo bili bliže pobjedi. Ali, ne treba biti gladan, prvo poluvrijeme nismo postojali. Ne treba gubiti na početku prvenstva. U prvom poluvremenu nismo veze imali, u drugom smo počeli igrati, mogli smo nešto dati, mogli su i oni, imao je golman lijepu obranu. Na kraju realan rezultat, izjavio je.

Osim je preiskusan stručnjak, povukao je neke poteze na poluvremenu pa je Ćosića ubacio umjesto Džankovića, Zeljkovića je nešto kasnije mijenjao Blagojević, a kada je osjetio kako bi Velež mogao i nešto napraviti Zajmovića je poslao na teren umjesto Anđušića. I vrlo lako se moglo dogoditi da do kraja Velež napraviti i puni preokret. Ali nije.

Vrlo vjerojatno će utakmica drugog prvenstvenog kola protiv Igmana biti odgođena pa sada fokus u potpunosti ide na Maltežene, na Hamrun koji je u drugoj utakmici prvog pretkola Konferencijske lige s 4:1 razbio armenski Alaškert. Rođeni su imali svoju izdvidnicu, kako u Erevanu, tako i na Malti, i sigurno je da Osim ima dovoljno informacija o idućem protivniku. Kojeg će Velež dočekati u četvrtak na Amarovoj Grbavici. F. I.

………………………..

Danas u ždrijebu 3. kola KL

U četvrtak od 20.30 Velež na Grbavici kreće sa svojom drugom uzastopnom europskom avanturom u poslijeratnom periodu. A bude li dobro u dva meča s malteškim Hamrunom, slijedi nastavak natjecanja u Konferencijskoj ligi, u čijem će se ždrijebu 3. kvalifikacijskog kola Rođeni naći danas. Nisu nositelji, a kao potencijalne rivale mogu dobiti Twente te pobjednike duela Molde – Elfsborg, Rapid Beč – Lechia Gdansk, Hapoel Beer Sheva – Dinamo Minsk i Levski Sofia – PAOK. S. N.

The post Velež: Moglo je više, ali i manje appeared first on Dnevni.ba.