Važna pobjeda Veleža protiv FK Željezničar

U Gabeli je odigrana utakmica 4. kola m:tel Premijer lige BiH između FK Velež i FK Željezničar. Na kraju jedne dobre utakmice, i na dobro pripremljenom terenu od strane domaćina NK GOŠK, Rođeni su upisali važnu pobjedu rezultatom 3:1.

Trener Amar Osim na teren je poslao sljedećih 11: Bogdanović – Zeljković, Ikić, Bajrić – Dejanović, Hasanović, Pršeš, Anđušić, Pavić – Sijamija, Haskić (C). Na klupi su bili Jovičić, Nanić, Zvonić, Ćosić, Drina, Vehabović, Blagojević, Zajmović i Pantelić.

Za FK Željezničar igrali su: Muftić, Malić, Kosorić, Cocalić, Mekić, Haračić, Gasal, Štilić, Hodžić, Santos, Galić.

Željezničar bolje otvara utakmica i preko Gasala opasno prijeti, ali Ikić dobro reaguje u posljednjem momentu. Na drugoj strani, Rođeni su zaprijetil preko Anđušića, koji je nakon centaršuta pogodio okvir gola, što je iznenadilo Sijamiju koji nije najbolje reagovao.

U nastavku poluvremena gledali smo ravnopravnu utakmicu, bez većih prilika, sve do 35. minute kada Prešeš odlično proigrava Dejanovića, koji preciznim udarcem matira golmana Muftića. Nakon toga, gosti prijete preko Galića, ali je Bogdanović na pravom mjestu, da bi na drugoj strani Pavić pogodio prečku. Tako se na odmor otišlo sa prednošću Veleža rezultatom 1:0.

Drugo poluvrijeme Rođeni otvaraju izmjenom, umjesto Sijamije u igru je ušao Pantelić. Opet je Željezničar bolje otvorio poluvrijeme, što je krunisao golom u 49. minuti. Malić je dobro ubacio sa lijeve strane, odbrana Veleža nije najbolje reagovala, što je iskusni Štilić iskoristio, te poravnao rezultat. Rođeni su pokušali odmah uzvratiti preko Pantelića, ali bez promjene rezultata.

U 68. minuti trener Osim radi dvostruku izmjenu. Umjesto Pršeša i Dejanovića u igru ulaze Blagojević i Ćosić. Svježa krv na sredini terena se brzo osjetila, a Rođeni u 71. minuti dolaze do nove prednosti. Haskić propušta jednu loptu na lijevoj strani, izvlači Kosorića, nakon čega Pavić dolazi do lopte i upućuje odličan centaršut u srce 16-erca gdje Anđušić fenomenalno reaguje i glavom pogađa mrežu Muftića.

Nakon toga, priliku za igru dobio je Vehabović u 79. minuti umjesto Anđušića, te Zvonić u 87. umjesto Hasanovića, koji su ispraćeni velikim aplauzom prisutnih navijača. Do kraja utakmice Rođeni nisu dozvolili Željezničaru da ozbiljnije ugrozi gol Bogdanovića, a na drugoj strani Pantelić u 90. minuti istrčava kontru, ubacuje loptu pred gol Muftića, gdje Haskić odlično reaguje i postavlja konačnih 3:1 za Rođene!

U narednom 5. kolu m:tel Premijer lige BiH Rođeni gostuju u Trebinju, kod ekipe Leotara. Utakmica je na programu u petak, 12.08. sa početkom u 17:30h.