Uvjerljiv poraz odbojkašica od moćnih Brazilaca

uvjerljiv poraz odbojkašica od moćnih brazilacauvjerljiv poraz odbojkašica od moćnih brazilaca

Ženska reprezentacija Srbije u drugom tjednu odbojkaške Lige nacija uvjerljivo je poražena od Brazila 3-0 (25:21, 25:9 i 25:21).

U prvom setu Južnoamerikanci, koji igraju u puno kompletnijem sastavu od naših, poveli su s 10-4 i tu zalihu praktički održali do samog kraja.

U drugom dijelu utakmice odmah su poveli s 10-2, nakon čega povratka više nije bilo, a zaostatak je na kraju narastao do te mjere da momčad Danielea Santarellija nije uspjela osvojiti ni dvoznamenkasti broj bodova .

U trećem su se najbolje držale odbojkašice Srbije koje su u prvom dijelu povele sa 9-6, ali su od sredine seta protivnice poveli i ostvarili pobjedu.

Koliko su naše odbojkašice bile inferiorne govori i činjenica da nitko od njih nije primijetio dvoznamenkasti učinak. Ana Bjelica i Bojana Milenković postigle su po 8 poena, Jovana Stevanović je imala bod manje – od toga tri iz bloka – dok je Sara Lozo, koja je često briljirala u dosadašnjem natjecanju, skupila 6 poena.

U pobjedničkoj momčadi čak tri odbojkašice imale su po 14 poena, od kojih je jedan bio kapetan Gabi Guimaraes koji je osvojio sve bodove iz napada.

Moreira Priscilla i Nasimento Kisi postigli su isti broj poena, ali su imali i po 5 blokada, što govori o nemogućnosti naših da probiju protivnički blok.