UECL: HŠK Zrinjski još jednom bolji od Tirane

Nogometaši Zrinjskog svladali su i u drugom susretu tim Tirane i tako izborili treće kolo kvalifikacija  Konferencijske lige. Večeras je bilo 3:2 pa tako Plemići s ukupnih 4:2 idu u sljedeću fazu.

Zrinjski je u prvom susretu slavio stabilnom i kompaktnom igrom, kroz koju nije dozvolio prigodu Tirani, a danas smo gledali identičan rasplet događaja u prvom poluvremenu. Iako Mostarci nisu toliko napadali na startu utakmice, čuvali su loptu i kontrolirali igru u potpunosti. Iz prve veće prigode postigli su gol.

Igrala se 25. minuta kada smo vidjeli kandidat za pogodak sezone i jedan od najljepših golova na stadionu Zrinjskoga posljednjih godina. Niko Janković je s više od 20 metara topovskim udarcem pogodio rašlje gola gostiju. Golman Bekaj nije imao nikakve šanse. U 36. minuti još jedan prelijep pogodak. Ivan Jukić je prošao po lijevoj strani i centrirao, a volej na drugoj strani uhvatio je Mario Tičinović za 2:0. Do odlaska na odmor nije bilo prilika, a vrijedno je napomenuti kako Tirana u 45 minuta nije imala niti jedan šut, ni van okvira gola Mostaraca. Nastavak donosi određeni pad u igri Plemića i to su gosti itekako znali iskoristiti.

Marsel Ismajlgeci postiže gol u 51. minuti za 2:1 i vraća kakvu-takvu prigodu za goste. Evidentno je bilo kako je pogodak plod sudske pogriješke, pošto je Ismajlgeci bio u zaleđu. Uslijedilo je razdoblje igre u kojem nije bilo uzbuđenja, što je Zrinjskom odgovaralo. Gosti su pokušavali doći do poravnanja koje bi donijelo dramu u dvomeču, ali to se nije dogodilo. U 80. minuti riješene su sve dileme oko prolaska dalje. Nemanja Bilbija istrčava sam pred golmana gostiju, Bekaj brani, ali praznu mrežu Albanaca trese Mario Ćuže. Samo tri minute domaćin je imao dva gola prednosti. Nakon jednog slobodnog udarca usamljen na drugoj vratnici ostaje Redon Xhixha koji pogađa za 3:2. Ipak, gosti nisu imali više snage za povratak u meč i unošenje drame tako da Zrinjski ide u treće pretkolo Konferencijske lige. Zrinjski je ostao jedini bh. predstavnik u Europi ove sezone. U sljedećoj fazi igrat će protiv vrlo nezgodnog rivala kazahstanskog Tobola. Prva utakmica u Mostaru na rasporedu je 4. kolovoza, a uzvrat u Kazahstanu 11. kolovoza.