U NEDJELJU BIĆE SPEKTAKL: Novak lagano krenuo, pa slomio miljenika domaće publike!

Srbijanski tenisač Novak Đoković branit će naslov na trećem Grand Slam turniru sezone u Wimbledonu, nakon što je u polufinalu svladao domaćeg igrača Camerona Norrieja s 3-1 u setovima.

Đokoviću će ovo biti osmo finale na najstarijem teniskom turniru, au svojim vitrinama ima već šest trofeja.

Jedna od najboljih tenisačica ikad nije dobro startala protiv domaćeg favorita. Iako je na startu odmah vratio izgubljeni break u prvom gemu, dva su uslijedila Nori koji nije propustio nijednu break priliku te je nakon uvjerljivih 6:2 poveo 1-0 u setovima.

Međutim, srpski tenisač je još jednom pokazao zašto je najbolji i ponovo se vratio u meč. Nakon što je u 4. i 6. gemu spasio tri break šanse, Novak je konačno oduzeo servis suparniku za prednost od 5:3, nakon čega je materijalizirao prednost i izjednačio u setovima.

Srbin je u istom ritmu nastavio i u trećem setu i iskoristivši treću priliku odmah na startu slomio suparnika. Novi gem na suparnikov servis tu nije stao, ovaj put puno brži, u petom je gemu došao do prednosti od 4-1, a potom rutinski završio set i preokrenuo rezultat u svoju korist.

Četvrti, odlučujući set Đoković je započeo na isti način kao i prethodni – breakom. Nadomak praktički nedostižne prednosti bio je u šestoj igri, u kojoj nije iskoristio niti jednu od 4 dobivene break prilike. Htio je Nora, međutim, da skupo proda svoju kožu pred domaćom publikom i nije odustajao, ali nije imao rješenja u servis gemovima branitelja naslova i višestrukog prvaka.

Do kraja je Britanac uspio osvojiti svoje servis gemove, ali ne i vratiti break, pa je Srbin rutinski završio meč i izborio novo finale Wimbledona.

Đoković će se u utakmici za pehar susresti s kontroverznim Australcem Nickom Kyrgiosom koji je bez borbe prošao u finale nakon što mu je Rafael Nadal predao polufinalni meč. Prethodno je ostvario svoj prvi plasman u polufinale nekog Grand Slama, a uz submission Španjolca i svoje prvo finale.