Tuzla City uspješno otvorio novu sezonu

Nogometaši Tuzla Cityja nisu se proslavili u debiju na evropskoj sceni, ali su na kraju uspjeli ostvariti pobjedu na gostovanju Tre Penneu u San Marinu rezultatom 2:0 u prvom pretkolu Konferencijske lige.

Iako je ušao kao veliki favorit na gostovanju kod amaterske ekipe Tre Pennea, Tuzla City se mučio tokom većeg dijela susreta.

Od prvog do 90. minuta Tuzlaci su bili jedini tim na terenu koji je napadao, ali lopta jednostavno nije “htjela” u gol. Prvu veću priliku gosti su imali u 17. minuti preko Miće Kuzmanovića, ali golman Matteo Forti je odlično odbranio.

U 26. minuti golman domaćina brani i udarac Mirzada Mehanovića iz slobodnog udarca, a onda je nakon pola sata igre naš predstavnik imao najbolju priliku na utakmici kada je Ajdin Nukić uzdrmao prečku.

Bez golova se otišlo na odmor, a nastavak donosi novu ofanzivu Tuzlaka.

Mehanović je ponovo prijetio iz slobodnog udarca u 52. minuti, ali je ovoga puta šutirao preko gola.

Niz napada Tuzla Cityja nastavio se i u posljednjem kvartalu utakmice, a u 66. minuti okvir gola pogađa i Mićo Kuzmanović.

Najbolju šansu na utakmici Tuzla City je imao u 79. minuti nakon što je Nukić oboren u kaznenom prostoru ekipe iz San Marina. Međutim, fantastični golman Forti odbranio je udarac Mehanovića s bijele tačke.

Nakon više od 20 udaraca, domaći su konačno “pali” u nadoknadi. Nakon kornera u 92. minuti Salko Nargalić dovodi goste u vodstvo, a već u narednom napadu isti igrač pogađa za 0:2.