Close Menu
Mostarski.infoMostarski.info
  • Crna Hronika
  • Sport
  • Oko nas
    • Mostar
    • Čapljina
    • Čitluk
    • Grude
    • Konjic
    • Livno
    • Ljubuški
    • Neum
    • Posušje
    • Prozor-Rama
    • Stolac
    • Tomislavgrad
  • Magazin
    • Kultura
    • Biznis
    • Geek
    • Zanimljivosti
    • Obavijesti
  • Turizam
    • Znamenitosti
    • Istaknuti Mostarci
    • Manifestacije
  • Info
    • Osmrtnice Mostar
    • Granični prelazi kamere BiH
    • Servisne informacije
    • Live kamere BiH
    • Vrijeme u Mostaru
    • Vaktija Mostar
    • Radio stanice
    • Rezultati uživo
Facebook X (Twitter) Instagram
Mostarski.infoMostarski.info
  • Crna Hronika
  • Sport
  • Oko nas
    • Mostar
    • Čapljina
    • Čitluk
    • Grude
    • Konjic
    • Livno
    • Ljubuški
    • Neum
    • Posušje
    • Prozor-Rama
    • Stolac
    • Tomislavgrad
  • Magazin
    • Kultura
    • Biznis
    • Geek
    • Zanimljivosti
    • Obavijesti
  • Turizam
    • Znamenitosti
    • Istaknuti Mostarci
    • Manifestacije
  • Info
    • Osmrtnice Mostar
    • Granični prelazi kamere BiH
    • Servisne informacije
    • Live kamere BiH
    • Vrijeme u Mostaru
    • Vaktija Mostar
    • Radio stanice
    • Rezultati uživo
  • GRANICE
  • KAMERE
  • VAKTIJA
  • OSMRTNICE
  • VRIJEME
  • RADIO
Mostarski.infoMostarski.info
Home » Trnjak Fest 2025. u Ljubuškom: Autohtona vinska sorta u glavnoj ulozi
Ljubuški

Trnjak Fest 2025. u Ljubuškom: Autohtona vinska sorta u glavnoj ulozi

28/06/20252 Mins Read
Share
Facebook Twitter Reddit Pinterest Email Bluesky LinkedIn Tumblr VKontakte Telegram WhatsApp Threads Copy Link

U organizaciji Udruge vinogradara i vinara Ljubuški, ovog je vikenda uspješno održano treće izdanje Trnjak Festa, festivala posvećenog autohtonoj sorti Trnjak, koja sve snažnije zauzima mjesto među najperspektivnijim crvenim sortama regije.

Festival, koji se sve više profilira kao najuzbudljiviji vinski događaj godine, okupio je 27 vinarija iz cijele Hercegovine i Dalmatinske zagore. Posjetitelji su uživali u autentičnim vinima od Trnjka, gastronomskoj ponudi tradicionalnih proizvoda, kao i u inovativnim koktelima na bazi ove sorte.

Ove je godine naglasak stavljen na regionalnu suradnju – festival je realiziran u partnerstvu s udrugama vinogradara iz Vrgorca i Imotskog, čime je istaknut zajednički identitet vinogradarskog „trokuta“ u kojem Trnjak ima duboke korijene i velik potencijal. Kroz ovu manifestaciju, Trnjak je predstavljen ne samo kao vrijedna sorta, već i kao simbol kulturnog, gospodarskog i turističkog povezivanja.

Program je započeo u Kulturnom centru Ljubuški, gdje su održana izuzetno posjećena predavanja i paneli na temu uzgoja, karakteristika i tržišnog potencijala Trnjka. U programu su sudjelovali ugledni agronomski stručnjaci iz Splita, Zagreba i Mostara:

  • dr. sc. Ana Mucalo
  • dr. sc. Željko Andabaka
  • dr. sc. Marijana Banožić
  • prof. dr. sc. Bernard Kozina

Njihova izlaganja dodatno su osvijetlila vrijednost Trnjka kao sorte koja ima izniman enološki i tržišni potencijal, ali i važnu ulogu u očuvanju vinogradarske tradicije regije.

Središnji dio večeri obilježile su degustacije vina i bogat zabavni program, koji je predvodio popularni glazbeni sastav Good Times. Festival je i ove godine privukao brojne posjetitelje, ljubitelje vina, stručnjake i turiste, potvrdivši se kao ključna manifestacija u promociji Trnjka i vinske kulture općenito.

Organizatori su izrazili veliko zadovoljstvo odzivom i interesom, te najavili još ambicioznije planove za sljedeće izdanje festivala, uz poseban naglasak na internacionalizaciju i jačanje brenda Trnjka na širem tržištu.

Radio Ljubuški / G. Ilić

Objava Trnjak Fest 2025. u Ljubuškom: Autohtona vinska sorta u glavnoj ulozi pojavila se prvi puta na RADIO LJUBUŠKI.

radioljubuski.ba

Preporučeni članci

  • |SLUŽBENI GLASNIK 2.| AGRAM MNL MZ Grada Ljubuškog
  • NAJAVA: Započela proslava sv. Stjepana na Hardomilju – U subotu na vanjskom oltaru predstava Dide pobiše nam fratre
  • Predstavljamo domaće pivovare koje će sudjelovati na Beer Festu u Ljubuškom
  • Otvorene prijave za 5. Međunarodni šahovski turnir “Memorijal Ivan Boto”

Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Email Telegram WhatsApp Threads Copy Link

Možda Vas zanima

U Veljacima proslavljen blagdan sv. Ilije 

20/07/2026

Članica OK Libero Ljubuški Katarina Zelić na pripremama U17 Odbojkaške reprezentacije Hrvatske

20/07/2026

Počinje Liga mjesnih zajednica Grada Ljubuškog

20/07/2026

Hotel Hum:Dnevna ponuda jela

20/07/2026
Najnovije

Javni natječaj za prijem djelatnika u radni odnos u ustanovi „Dječji vrtić Čitluk“

21/07/2026

Asistent u odgojno-obrazovnom radu

20/07/2026

Viši referent za vođenje poslova arhiva

20/07/2026

Mostarski info portal vezan za grad Mostar s redovnim informacijama i vijestima za sve građane. Kroz razne kategorije portala čitajte sve što vas zanima iz Mostara i Hercegovine

Facebook X (Twitter) Instagram Pinterest YouTube
Najnovije objave

Javni natječaj za prijem djelatnika u radni odnos u ustanovi „Dječji vrtić Čitluk“

Asistent u odgojno-obrazovnom radu

Viši referent za vođenje poslova arhiva

Preporuke
  • Live kamere BiH
  • Hak kamere
  • Osmrtnice Mostar
  • Radio stanice uživo
  • Mostar vrijeme
  • Općine i gradovi
  • Rezultati uživo
Web dizajn i SEO optimizacija by SiaDizajn.ba
  • O nama
  • Saradnja
  • Impressum
  • Kontakt i Saradnja
  • Politika privatnosti

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.

Blokator oglasa omogućen!
Blokator oglasa omogućen!
Naša web stranica funkcionira zahvaljujući prikazivanje online oglasa našim posjetiteljima. Molimo vas da nas podržite tako što ćete isključiti blokator oglasa.