Trener Zvezde posle pobede: Branjenjem do pobede očekujem boljeg Adamsa

U prvom derbiju ABA lige u novoj sezoni Košarkaši Crvene zvezde su kao domaćini savladali Budućnost rezultatom 69:65.

Utakmica je bila vrlo naporna i na trenutke teška za gledanje, ali treneru crveno-bijelih Vladimiru Jovanoviću najvažnija je pobjeda.

Zahvaljujem se igračima na velikom zalaganju i uloženoj energiji, jer ostali smo bez tri vrlo važna igrača. Imali smo problema, imali smo oscilacija, uspjeli smo zaustaviti nalet suparnika, kada je došao do preokreta. Obrana je od tog trenutka bila na vrhunskoj razini i vjerujem da smo zasluženo stigli do pobjede. Hvala navijačima na velikoj podršci, na velikom vjetru koji nas je nosio do cilja. Pozivam ih da nam pomognu i protiv Panathinaikosarekao je Jovanović i nastavio:

U prvom poluvremenu smo zabili 43 poena uz dosta asistencija, izgledali smo jako dobro. U nastavku je bio pad, ali smo pokazali karakter i psihičku snagu. Svojom obranom uspjeli smo slomiti suparnika, u trenutku kada napad nije funkcionirao kako bi trebao. Raduljica je dobro radio ispod koša, uvijek je davao prednost momčadi Budućnosti, pogodio je nekoliko vrlo važnih slobodnih bacanja. Vjerujem u Adamsa i očekujem da će uskoro igrati daleko, daleko bolje.

Crvenu zvezdu u četvrtak čeka Panathianikos u Euroligi, dok je u nedjelju drugi derbi ABA lige protiv mlade Olimpije u Ljubljani.