SRETNO ZA DOMAĆU JAVNOST: Novaku puno teže, Sinner srušio prvog na svijetu!

Srbijanski tenisač Novak Đoković poražen je u drugom meču grupne faze Završnog Mastersa u Torinu. Nakon tri seta bolji od njega bio je domaći igrač Janik Siner. Igrao je strpljivo i iskoristio padove koncentracije najboljeg igrača planete. Tako je praktički zacementirao plasman u polufinale.

Nakon setova 5:7, 7:6 (5) i 6:7 (2)

Naš je igrač dominantno osvojio prvi gem na svoj servis. Talijan je uzvratio u ritmu usta. Prvi je zaprijetio Đoković. U petom gemu nije iskoristio break loptu.

Potom je Siner imao priliku u sljedećem servis gemu suparnika. Ni on to ne koristi. Priv break viđen je u 11 utakmica i radi ga domaći igrač. Talijan to potvrđuje za 1:0 u setovima.

U drugom su obje igračice bile sigurne na početku i na servisu u prvim gemovima. Nakon vodstva od 4:3, Đoković je zatražio kratku stanku za odlazak na WC. Tada je naš tenisač uspio barem osigurati tie break.

Bolje je počeo Siner s 2:0 u poenima. Novak se konsolidirao i došao do 3:3. Došao je do dvije set lopte krajem utakmice. Uspio je izjednačiti na 1:1.

I set odluke počeo je s 1:1 nakon sigurnih servisa do pete igre. Potom domaći tenisač radi break, a Novak odmah uzvraća i povisuje na 4:4. Siner kasnije uspijeva osigurati minimalni tie break. Đoković je vrlo brzo uspio doći do 13 gemova.

Siner je odmah krenuo s 5:0. Tek nakon toga Srbin je stigao do prvog poena.

Đokovića u četvrtak još čeka dvoboj s Hubertom Hurkačem. Pobjedom bi prošao u polufinale. U slučaju poraza, navijat će za Sinera da pobijedi Runea, jer ima bolji međusobni skor s Dancem.