Srbija je senzacionalno svladala Švedsku za plasman u polufinale

Prava senzacija u režiji mladih rukometaša Srbije na Europskom prvenstvu u Portugalu. Nakon što su izabranici Đorđa Teodorovića dominirali u pretkolu, u prvoj utakmici glavnog kruga natjecanja svladali su Švedsku rezultatom 32:27 (15:12). Time je Srbija na izuzetan način izborila plasman u polufinale Europskog prvenstva, što je najbolji rezultat u konkurenciji mlađih kategorija od kada se naša zemlja natječe pod ovim imenom.

Kakvo je bilo otvaranje utakmica. “Orlovi” su za sedam minuta postigli pet golova, dok je Zekić predstavljao neprobojan bedem za Šveđane. Unatoč time-outu koji je pokušao konsolidirati redove momčadi, Šveđanima je za prvi pogodak trebalo gotovo osam minuta.
Nastavili su naši momci po svom i do 12. minute došli do 9:1, kada je Švedska zatražila drugi time-out kako bi pokušala spasiti što se spasiti može. Dečki su briljirali u preliminarnoj fazi, no večeras su sve ostavili bez daha. Punih sedamnaest minuta primili su samo jedan pogodak od Švedske, a za to vrijeme su ih postigli čak 11, au 18. minuti došli i do 11 golova razlike (13:2). Momci su bili izuzetno raspoloženi u napadu, dok je Zekić bio siguran na golu i u prvom poluvremenu upisao čak 11 obrana. Kada su se oporavili od početnog šoka, kvalitetna selekcija poput Švedske početkom poluvremena pokušala je nadoknaditi propušteno pa je od 15:4 u 23. minuti napravila seriju od osam pogodaka i na poluvrijeme otišla s rezultat 15:12 u korist Srbije.

Početkom drugog dijela igre Šveđani su uspjeli smanjiti na dva pogotka razlike, ali su naši opet zaigrali po starom i do 42. minute se izvukli na šest golova razlike (18:24). Naša momčad nije bila uzdrmana nakon pada u završnici prvog dijela igre te je još jednom svojom kvalitetom pokazala da zasluženo zauzima mjesto na kojem je. Uslijedili su pokušaji Švedske da dođe do povoljnog rezultata, ali je Srbija uspjela sačuvati stečenu prednost. U samoj završnici utakmice Švedska je posljednjim atomima snage došla do minus tri, a to je bio maksimum. Srbija je potvrdila da sve dosad učinjeno nije bila slučajnost i završila utakmicu s pet golova prednosti.

“Orlić” je tako dominantno stigao do polufinala Europskog prvenstva, već nakon prvog susreta u glavnom krugu natjecanja, i ostvario uspjeh kakav nisu postigle sve mlađe selekcije otkako je Srbija samostalna država.

Miloš Kos, Mateja Dodić i Stefan Dodić bili su najefikasniji u redovima Srbije sa po šest pogodaka.