SMAJLAGIĆ: U sportu je sve moguće pa i da stignemo Izviđač

Još jednu uvjerljivu pobjedu su upisali rukometaši banjalučkog Borca protiv Čapljine, ovoga puta u gostima sa 34:17, u okviru 17. kola Premijer lige.

Nakon jesenjih 43:22 domaćini su u Čapljini pružili nešto bolji otpor, prvenstveno u prvom dijelu utakmice koji je završio 12:8 za igrače Irfana Smajlagića. U tom periodu je Čapljina skupila i 4 promašena sedmerca, dok je Nebojša Grahovac imao 10 obrana, a golmani domaćina jednu. Po takvoj statistici je neobično da razlika već tad nije bila i veća.

– Zanimljiva utakmica, u prvom dijelu smo se tražili, u drugom smo se našli. Isprobavali smo neke taktičke varijante, povećali smo roster igrača tako da svako odigra jednu određenu ulogu i iskoristimo ovu utakmicu za rješavanje nekakvih problema i pronalaženja najboljih rješenja u našoj igri, kazao je trener Borca Irfan Smajlagić i o ekipi Čapljine dodao:

– Dobri su za prvih desetak minuta. Mislim da, ako pričamo o malo ozbiljnijem rukometu, mora biti puno više rada. Utakmica traje 60 minuta, tako da jedan dio utakmice oni fino pariraju, ali je kasnije očit nedostatak fizičke spreme i kondicije koji dođe na naplatu. Tako da je to interesantna ekipa, ali mora puno više raditi.

Nakon vrlo dobrih prvih 30 minuta u drugom poluvremenu je postojao samo Borac koji je ovaj period dobio sa 22:9. Njihov najefikasniji igrač je bio reprezentativac Vladan Đurđević sa 12 golova. Spomenuti Grahovac (11) i Slađan Subotić (4) su skupili 15 obrana, a golmani Čapljine ukupno 3. Za Banjalučane je ovaj meč bio oblik pripreme za derbi utakmicu 18. kola sa Izviđačem.

– Forma uvijek može biti bolja, to je veliki izazov i za trenere i igrače. Pripremamo se, idemo od utakmice do utakmice, svaki dan anuliramo greške i idemo u tom smjeru da svako kolo tražimo pobjedu i najbolji rezultat, kaže Smajlagić.

Je li Izviđač dostižan?

– Ja sam uvijek optimista, prvenstvo dugo traje i dok se ne završi u sportu je sve moguće. Dugo je prvenstvo, povrede, bolesti, svašta se događa… Moramo ustrajati u svom radu, a onda ćemo vidjeti kakve okolnosti će se posložiti, zaključio je Irfan Smajlagić.

Ševo: U prvom dijelu smo se držali

Posuđeni srednji bek Izviđača, Zlatko Ševo, je 60 minuta nosio tim Čapljine. Postigao je 5 golova, asistirao, ali i igrao dobru obranu.

– Ovo je bila dosta teška utakmica, Borac je odlična ekipa koja se bori za naslov prvaka, imaju iskusnu momčad, širinu. Vidio se manjak naše širine i zato je ovakav rezultat. Mislim da smo u prvom poluvremenu dosta dobro odigrali i dosta dobro se držali. Nadam se da će u sljedećim utakmicama biti bolje. Sigurno se do kraja nećemo predavati, izjavio je Ševo.

Za Čapljinu je u meču s Borcem veliki hendikep bila ozljeda zgloba Gorana Laste u prvom poluvremenu. On nije mogao nastaviti meč, a upitan je i za sljedeće. Čapljinci u 18. kolu gostuju Leotaru.

Jesenski prvak bez pobjede u drugom dijelu

Derbi utakmica 17. kola je igrana u Gračanici gdje je jesenski prvak bio domaćin Leotaru. Međutim tim trenera Damira Doborca u drugom dijelu prvenstva ne zna za pobjedu. Poslije poraza od Hercegovine (34:31) i remija sa Borcem (19:19) izgubili su kući od Leotara sa 28:26. Apsolutni heroj Trebinjaca bio je Vladimir Stanković sa 16 pogodaka, dok je odličnu partiju pružio i golman Knežević sa 20 upisanih obrana. Na drugoj strani jedini raspoloženi u redovima Gračanice bio je Omer Mehmedović sa 8 golova. Er.B.